Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Végkielégítést nem fizet a...

Végkielégítést nem fizet a cég inkább bíróságra megy és bukja az ügyet és fizet 3x annyit végeredményben? Ennek mi értelme lehet?

Figyelt kérdés

Valaki világosítson már fel. Mi értelme lehet ennek.

Főnök és beosztott nem csípik egymást, vita vita hátán. Főnök felmond, rendes felmondással. Járna végkielégítés is de azt nem fizet. Dolgozó szól hogy fizessen vagy bíróság. Akkor se fizet. Még a főnök játssza a „nagymenőt” hogy én vagyok a főnök és jó ügyvédem van meg kapcsolataim stb.

Hát lett bíróság, ahol a céget elmeszelték. Bíróság döntött jár, fizetni kell + kiegészítő kártérítést is megítéltek a dolgozónak a késedelem miatt + büntetést is kiszabtak a cégre + persze ott a perköltség amit a cég mint vesztes fél fizethet.


Szóval a cég szépen békében fizethetett volna X összeget de nem. Hát most a bírósági procedúra után fizethet összességében 3x annyit ilyen és olyan címeken.


Most akkor ennek mi értelme volt? Saját pénzét szarta el persze de akkor is?


2016. dec. 22. 14:55
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, a pofád nagyobb, mint a tehetséged, nem csodálom, hogy kitettek, mint macskát szarni.
2016. dec. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

„nem csodálom, hogy kitettek, mint macskát szarni.”


Nézőpont kérdése.

Ami tény és nem szubjektív: a végkielégítésem a kettő havi átlagbérem lett volna.

Így viszont ennek az összegnek a duplája landolt nálam. 4 havi fizu ajándékba zéró munkával. Köszi főnök.

Ez eddig az objektív!!


Ami szubjektív az az érzés ahogy a bíróságon a gyűlölt főnököm képébe tapostam és ezúttal én voltam az erősebb. Több éven át ő taposott, most én, de akkorát hogy felért az ő összes eddigi kis taposásával.


Megérte? Határozottan!!!


És elbuktam a munkám? El. Nem kár érte. 2 hónap alatt lett másik.

Kár hogy nem rúgott ki hamarabb. Akkor hamarabb kényszerültem volna mást keresni. Túl kényelmes vagyok az a baj.

2016. dec. 22. 18:39
 13/28 anonim ***** válasza:
60%
Az ilyet mint te remélhetőleg kirakjak máshonnan is.
2016. dec. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

"Az ilyet mint te remélhetőleg kirakjak máshonnan is."


Már milyet? Mi az hogy az "ilyet"? Az olyat aki nem tűr kussolva birkamódra hanem kiköveteli ami jár neki?

Ha szép szóval nem megy hát bírósággal?


Tán elsikkadt becses figyelmed azon miről is szólt ez az egész. A végkielégítésről ami nekem járt. És nem fizették ki.

Hát így bevasaltattam rajtuk nem annyit hanem tripla annyit.

Aki ilyne hülye meg is érdemli.

Van tán ellenvetésed?

Vagy te olyan birka vagy aki annyiban hagyta volna?

nem fizetik hát nem fizetik?

2016. dec. 22. 19:06
 15/28 A kérdező kommentje:

„remélhetőleg kirakjak máshonnan is.”


Meg aztán még tán arra is válaszolj hogy „remélhetőleg”

Hát neked nem tök8 hogy mi van velem? Neked attól jobb lesz ha engem (esetleg!!) kitesznek máshonnan?

Vagy te afféle frusztrált fütyköskalap vagy aki teli gatyával remeg a munkahelyén a főnöktől és irigy gyűlölettel néz azokra akik nem ezt teszik?

Hm?

2016. dec. 22. 19:24
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Te valójában mit akarsz itt? Mármint Te kérdezel, de utána mindenkit kiosztasz, hogy te jobban tudod.


Akkor minek kérdezel? Egyedül otthon is tudhatod jobban

2016. dec. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul tudod...
2016. dec. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdező :D Nem csoda, hogy kibas2ták a munkahelyéről.


Kérdező: az akit szidsz a főnököd volt, vagyis valamit letett az asztalra. Ameddig te itt pitiánerkedsz.

2016. dec. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
hat kerlek nem en buktam 1,8 milliot a birosagon... ugye... ennyit errol
2016. dec. 22. 21:48
 20/28 anonim ***** válasza:
61%
Bukott 1,8 milliót. Na bumm. Ahhoz képest még mindig te voltál az ő csicskája és nem fordítva :-)
2016. dec. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!