Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy villanyszere...

Mennyit keres egy villanyszerelő Budapesten?

Figyelt kérdés
Mekkora kezdő fizetésre számihat az ember, papirral szakképezitéssel átlagosan? És hogy mennyit dolgozik ezért a pénzért?

2016. dec. 24. 23:48
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Ez legfőképpen attól függ milyen céghez tudsz elmenni. Az alja 120 ha mondjuk egyedül vagy és egy iskola alkalmaz téged.

Ha külsos céghez mész ott mindig máshová mentek és valószínűleg többet dolgozól de megvan úgy a két kiló. Plusz ha tudsz magadnak fusi munkát intézni akkor még több. Annyi hogy a legtöbb cég négyórásra jelent be.

2016. dec. 25. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmű 170bruttó. 110marad.
2016. dec. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Joe.38 ***** válasza:
Az építőipar ugye hektikus. Nagyin is. Tehát fizu átlagosan kevés. De a legnagyobb gond, hogy nincs állandó. Bejelentenek, átszerveznek, megszűnik keresel újat. Majd megint . újra és újra. De legyen szerencséd! Próbáld meg ! Nincs megbecsülve a munkás, sőt mire föl merészel annyit kérni amiből megél. No annyit meg főleg ne merészeljen, hogy félre s tud belőle tenni.
2016. dec. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát az elműs fizetés nem mondanám közelről se jónak. A kétkiló már jobb de gondolom ott napi 10-12 óra. Köszönöm az eddigi válaszokat, ha esetleg tud még valaki valamit azt megköszönném.
2016. dec. 25. 20:51
 5/10 anonim ***** válasza:

"Hát az elműs fizetés nem mondanám közelről se jónak. A kétkiló már jobb de gondolom ott napi 10-12 óra."

Ki milyen tévhitek mentén rendezi be az életét. Például, én mondhatnám azt, hogy 170 hivatalos az többet ér, mintha felét zsebbe kapod. Aztán mondhatnám azt is, hogy ha a kafetériát és a 13. és 14. havi fizetést hozzávágod (1/12 részét minden hónapban), akkor már 220-nál tartunk. Azt is mondhatnám, hogy normális szerszámot, ruhát, kabátot, kesztyűt, stb, munkavédelmi felszerelést kapsz, azt sem ad a fele cég, de elvárja, hogy ne ugass, és főleg ne ess le felszerelés hiányában se az oszlopról. :D Ésígytovább.

2016. dec. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem hallottam a 13. 14. havi fizetésről még az elművel kapcsolatba. de ha ezt a kettőt is vesszük havi szintre lebontva az 140ezer. Nem tudom mindenkinek jár e vagy sem. Kafatériát nem tudom mennyit kapnak, érdekelne a te véleményed is kifejtve.
2016. dec. 25. 21:35
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja, hát valóban van itt némi keveredés, mert a kétkiló mellé nem raktad oda indexben hogy mire is gondolsz, bruttóra vagy nettóra.

A 14. havi az nem automatikus, de aki a követelményeket nem teljesíti, az úgysem marad sokáig. A kafetéria az szerintem már az évi 300 felé tart.

Az ilyen böhöm, nehézkes cégeknél nem várható el az elején nagy fizetés, mert a belépés pillanatában annyit érsz, mint egy közepes fejfájás. :) Kibírható, de bosszantó. :) Aztán az ember lépdel felfelé a szakmai vizsgák lépcsőfokain - ha alkalmas rá, mert az távolról sem egyértelmű. Képesség is kell és kurázsi is, mert volt már olyan, aki csak látta, hogy egy feszültség alatt levő 10 kV-os kábelt felrobbantanak, és abban a pillanatban eltűnt, még leszámolni is az anyukáját küldte be. :)

2016. dec. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
110 csak? Még a soron összeszerelőként is jobban lehet keresni.
2016. dec. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, az elműnél csak ennyi, utána kérdeztem én is, hát nem akartam belemenni hogy az mennyire kevés, de egyik rokonom diákmunkával keres annyit
2016. dec. 26. 19:16
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyik melósnak vagy diplomásnak sem lenne szabad nettó 150e-nél kevesebbet keresni.

De a lényeg hogy több milliárdért fűtött stadionok legyenek,szégyen.

2016. dec. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!