Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges, hogy egy cég nem...

Lehetséges, hogy egy cég nem engedi az utazási mód megváltoztatását? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Szeretnék autóra váltani, mivel januártól nagyobb támogatást fognak rá adni a cégek.Így már megéri autóval járni dolgozni.


Még ünnepek előtt felterjesztettem ezt a HR osztályra és nagyon fintorognak, nem támogatják.

Egyáltalán megtehetik ezt?


Úgy tudom, a munkavállaló szabadon megválaszthatja, hogy milyen közlekedési eszközt szeretne használni.

Busz/vonat/mindkettő vagy személyautó.Személyautó esetében januártól 15 forintot fizetnek kilométerenként.


Meg is indokoltam, később kelnék, korábban érnék haza.



2016. dec. 29. 14:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
olvasd el a jogszabályt, mikor fizethetnek autót.
2016. dec. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Másoknak is fizetnek.

Olyanoknak is, akiknél jobb a tömegközlekedés, mint itt.

Csak ők alapból autóval kérték a munkakezdésüktől.

2016. dec. 29. 14:46
 3/16 anonim ***** válasza:
35%
Plusz kiadást csinálsz a cégednek koma. Akár azt is megtehetik hogy megválnak tőled valami kamu indokkal. Tessék használni a tömegközlekedést, ne a környezetet szennyezni! Igazuk is van.
2016. dec. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem plusz kiadás.

Inkább kevesebbe kerülnék, hogy autós költségtérítést kérnék.

2016. dec. 29. 14:48
 5/16 A kérdező kommentje:

"Tessék használni a tömegközlekedést,"


Minek?

Ha van autó és normálisabban térítik a bejárást, akkor miért alkalmazkodjak menetrendekhez?Miért keljek fel korábban és miért érjek haza később?


Mellesleg ha kocsival megyek, munkaidő után tudok ügyet intézni.


Az autó nem dísznek áll a garázsban, hanem arra, hogy használjuk.

2016. dec. 29. 14:50
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Neked aztán energiatakarékos autód lehet ha olcsóbb vele bejárnod mint tömegközlekedéssel.
2016. dec. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem olcsóbb, de így, hogy 15 forintra emelik az autós költségtérítést, így megéri.

Nem kell kiugróan magas összeget ráfizetnem.

2016. dec. 29. 14:52
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Úgy tudom, a munkavállaló szabadon megválaszthatja, hogy milyen közlekedési eszközt szeretne használni.

---


Úgy tudom, a munkáltató szabadon megválaszthatja, hogy kiket alkalmaz.

2016. dec. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%
Te repülni fogsz. :D
2016. dec. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

Nem választhatod meg szabadon. Vannak kitételei, hogy mikor KÖTELEZŐ autóval munkába járást támogatni a munkaadónak, mégpedig:


1., Nincsen közösségi közlekedési lehetőség a lakhely és a munkahely között

2., A közösségi közlekedés a MUNKAREND miatt nem vagy csak nagy várakozási idővel vehető igénybe

3., Ha a munkavállaló a fogyatékossága vagy mozgáskorlátozottsága miatt nem tudja a közösségi közlekedést igénybe venni

4., Óvodai vagy bölcsödei gyermeke van a munkavállalónak

2016. dec. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!