Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy kozjegyzo...

Mennyit keres egy kozjegyzo naggyabol? Lehetek Romaniaban magyar kozjegyzo?

Figyelt kérdés
2017. jan. 2. 13:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Változó a kereset, attól is függ, hogy melyik településen, beosztottként vagy saját irodádban dolgozol. Miért ne lehetnél magyarként közjegyző? Bármi lehetsz. Románul viszont jól kell tudni hozzá, a vonatkozó törvények is mind románul jelennek meg a hivatalos közlönyben (Monitorul Oficial). De meg lehet tanulni, sok magyar nemzetiségű kőzjegyzőt ismerek.
2017. jan. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
ugyertettem, hogy magyarul dolgozzak, ne romanul......, de ahhoz h ugy legyen ahogy te irtad, roman egyetemre kell menjek, nem?
2017. jan. 2. 15:44
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Figyelj: nem viccből írtam, hogy jól kell tudnod magyarul. Valami nagyon rondán írsz - így tuti, hogy nem fog menni!


Ha még ráadásul a modorod is olyan lesz, ahogy reagáltál, akkor páros lábbal fognak kirúgni mindenhonnan.

2017. jan. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Romaniaban elek kedves utolso, ezert ne vard el, hogy ekezettel irjak neked! Viszont azt azert megsem ertem,h miert torolted ki a legelso valaszod? En se viccbol valaszoltam neked.... :) PUSZIIII
2017. jan. 2. 16:57
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, én is Romániában élek, mégis ékezetekkel válaszolok neked, nem értem az összefüggést. A magyar nyelvet Romániában is meg Kazahsztánban is ékezetekkel írják, ehhez nem kell ékezetes billentyűzet, bármilyen gépen beállítható a magyar billentyűzet opció, angol betűsoros billentyűzettel is.


A kérdésedre mégegyszer válaszolva: közjegyző lehetsz magyarként Romániában, de csak a román nyelv (főként jogi szaknyelv) ismeretének birtokában.


Nem is értem, hogy gondolod másként megvalósíthatónak ezt, hiszen jogászi pályára készülve, gondolom, tudatában vagy, hogy az ország hivatalos nyelve a román, a jogrend pedig ezen a nyelven szabályozódik (a parlament mindkét kamarájában ezen a nyelven hozzák a törvényeket a jogalkotók, és ezen a nyelven publikálja azt a hivatalos közlöny).


Közjegyzőként a magyar klienseidnek is csak akkor tudsz megfelelő minőségű jogi szolgáltatást nyújtani, ha tisztában vagy az állam dinamikusan változó jogrendjével, a jogi szaknyelvvel, ismered az állam hivatalos nyelvét, ki tudod állítani a megfelelő jogi iratokat, dokumentumokat, hitelesítő okiratokat román nyelven.


Ebből következően tisztán magyar nyelvű képzés nincs is, de két-, sőt, többnyelvű jogászképzés van a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemen, Kolozsváron, amely után közjegyző is lehetsz. Itt külön törekednek rá, hogy a román mellett a magyar és egy vagy több idegen nyelv terminológiáját is megtanítsák, mind a román, mind a magyar, mind pedig az EU-s jog tekintetében.


Íme: [link]

2017. jan. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
ugy gondoltam, mint ahogy Romaniaban is vannak magyartanarok, ugy Romaniaban is letezhetnek magyar kozjegyzok
2017. jan. 2. 18:08
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Rosszul gondoltad. A közjegyző jogász, és egy állam jogrendjét képviseli. Minden állam jogrendje annak hivatalos nyelvén íródik. Vagy azt gondoltad, hogy te olyan közjegyző lennél Romániában, aki Magyarország törvényei szerint közjegyzősködik?


Egy kicsit gondold már át logikusan a dolgokat, mielőtt rákérdezel!

2017. jan. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ilyen helyesírással benzinkutas legyél, ne közjegyző.

Azzal meg, hogy Erdélyben élsz, ne takarózzál, az előttem szóló gyönyörűen ír, fogalmaz...

2017. jan. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ja, azt hittem, hogy román anyanyelvű vagy. De még így is problémás lenne.
2017. jan. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
kedves utolso elotti..... Nos, nem fogok direkt te kegyelmedert venni egy magyar billentyuzetet. Es vogalmazni szerintem nagyon is jol fogalmazok, magyar orszagos versenyen is voltam! Mlyen jo lenne, az uj evet nem ilyen hulyekkel kezdeni, mint te!
2017. jan. 6. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!