Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Targoncavezető szakmunkásnak...

Targoncavezető szakmunkásnak számít?

Figyelt kérdés

Egy cégnél dolgozom, targoncavezetőként van mustársárga épitőgépkezelő jogositványom, és szakmunkás bizonyítványom a targoncavezető szakmáról

Ebben az esetben én is szakmunkásnak számitok? A munkaszerződésembe targongavezető szerepel.



2017. jan. 4. 03:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
26%

A targoncavezető, és azok alapján amit elvégeztél, az egyetemi docensnek számít.

Észkombájn.

2017. jan. 4. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
51%
a targoncavezetői OKJ-s képzés nem? az nem szakmunka.
2017. jan. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
100%

Előző!


Azért, mert ma már wc pucolónak és a takarítónak is OKJ-s képzést kell elvégezni, attól az még szakmunkás!


A targoncás szerinted mi? Egyetem doncens? Még egyszer kérdezem. Azért, mert adtak neki egy OKJ-t, az még szakmunkás. Ugyan úgy, mint a fodrász, műkörmös, kozmetikus, stb.


Benne is van a nevében: SZAK-munkás.


Tehát a SZAKMÁJÁNAK a munkása!


Természetesen nem lebecsülendő és lenézendő egyik szakmunkás sem, félre ne értse senki, százszor többet érnek, ha jól végzik a munkájukat, mint egy üresjáratos s.ggvakarós diplomás!

2017. jan. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 A kérdező kommentje:
Szóval a mostani állami béremelés rám ebben az esetben vonatkozik e?
2017. jan. 4. 12:45
 5/84 anonim ***** válasza:
47%
szerintem nem. szakmunkás a tmk-s, vagy a végzett ember aki iskolában csinálta meg amit dolgozik. a targoncás az egy tanfolyam végül is lássuk be. hivatásos sofőr is akkor lehetsz ha a jogsi mellé megcsinálsz valamit még.. a targoncás az egy olyan szakma amit pár évente meg kell újjítanod. végül is egy jogosítvány szal érted..
2017. jan. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 A kérdező kommentje:
Eddig mindig megkaptam a szakmunkás minimálbért minden évben, erre az évre vonatkozóan vannak titkolózások, a bérrel kapcsolatban, eddig akkor miért adták meg minden kormányzati emelésnél a szakmunkás minimálbért, most meg miért ez a nagy kavarodás?
2017. jan. 4. 13:06
 7/84 anonim ***** válasza:
47%
De ez nem szakmunka a targoncázás. Van olyan ami kibővített és most nem arra gondolok tudod, hogy van az elektromos a gázos stb. hanem ha erőgépet is kezelhetsz meg ilyenek... nem tudom, hogy miért nem emeltek neked, szerintem eddig nem a kötelezők miatt emeltek, most viszont gondolom a nagyobbfokú emelések miatt akiknek nem muszály nem emelik. Pár év alatt azért kilehet ám következtetni hogy te milyen viszonyba vagy ott ám. Egy TMK-s aki pl villanyszerelő a cégnél az azt is végezte ipariba anno gondolom meg az esztergályos vagy lakatos pl. De egy betanított, targoncavezető szerintem nem szakmunka. Ez egy tanfolyam elvégzése volt nem egy iskoláé
2017. jan. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 anonim ***** válasza:

"Szóval a mostani állami béremelés rám ebben az esetben vonatkozik e?"


Nem tudom, nem vagyok benne kompetens, más hozzáértő plattformon érdeklődj, vagy olyanoktól az életben, akik ezt meg is tudják válaszolni. Nincs a közeledben egy olyan ember sem, akivel el tudnál ilyenekről beszélgetni???


Egyébként én úgy hallottam a tv-híradóban, hogy a szakmunkások bére emelkedik, akkor tehát a tiéd is. Ha igaz lesz.

2017. jan. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 A kérdező kommentje:
Hihetetlenül hangzik de a munkaügyiben sem tudták megmondani ismerősöm volt a munkaügyi központba, és azt mondták nem tudják.. . Ez kicsit érdekes
2017. jan. 4. 13:18
 10/84 anonim ***** válasza:
100%

"végül is egy jogosítvány szal érted.."


Nem értjük. Azért, mert el kell végezni a targoncás jogosítványt, az csak azért van, mert a balasetveszély miatt, mivel ezek a munkák akár balesetveszélyesek is lehetnek. Felmérik a reakcióidejét, és új szabályok is jöhetnek be, amiket már nem úgy kell csinálni központilag, mint az eredetiben. Ezért kell pár évente újból megcsinálni. Nem azért, mert az egyik kommentelő szerint nem szakmunkás. De, az, annak számít, egy szinten van vele, marhaságot beszél.


De pl. a cukrász OKJ-s végzettséget nem kell elvégezni, pedig az is szakmunkás képzés, csak OKJ-t kapsz róla, ami egyenértékű a szakmunkás bizonyítvánnyal.


A cukrászatot is végezheted szakmunkás iskolában, és OKJ-s képzésként is, az egyik rövidebb az OKJ-s, de végeredményben totálisan ugyanazt adja, semmivel se különb, mint a rendes szakmunkás suliban elvégzett, csak rövidebb idő alatt kell ugyanazt a vizsgaanyagot tudni és gyakorlatozni.


Én nem értem, hogy mit nem lehet felfogni, hogy mely munkakörök, munkavégzés tartozik szakmunkásnak?


Ennyire rövidek vagytok?


Annyira egyszerű pedig!

2017. jan. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!