Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgozik valaki targoncavezető...

Dolgozik valaki targoncavezetőként Németországba? Ha igen vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most végeztem a tanfolyammal megvan a Vezetőüléses gáz, és Gyalogkíséretű elektromos targoncára a jogsim, ez mellé még kaptam egy OKJ-s Raktáros szakmát.

Németországba szeretnénk kimenni dolgozni nemsokára, alap nyelvtudással de folyamatosan fejlesztem, barátnőm jól tud nagyon és vele beszélgetünk és próbálunk mindketten egyre jobban beszélni németül.

Biztosan van targoncás Magyarországról az ők tapasztalataikra lennék kíváncsi, meg persze a kint élő magyarok tapasztalataira.

- Mennyire fizet jól? (Az oktatónk szerint van ahol 2000 eurót is fizetnek, de néztem állást általában 1400-at írnak)

- Ebből menyit tudtok félretenni?

- Munkáról egy kis ismertető?

- Milyenek a németek a magyarokkal szemben? főnökök, munkatársak, stb...

Barátnőmmel szeretnénk kimenni pár évre, hogy megalapozhassuk az életünket anyagilag.

Mind a ketten nagyon elszántak vagyunk, a barátnőm pl. rajong Németországért és a nyelvért is.

Nem gondoljuk ,hogy egyből több százezreket tudunk félretenni, és tisztában vagyok vele, hogy az elején elég szűkös az élet, de nem vagyunk túl nagyravágyóak, csak már meguntuk ezt a sz_rságot ami itt megy.

Az egészről szeretnénk nagyon sok infót begyűjteni mindenhonnan, hogy a kockázatot minimalizáljuk.

A német nyelv nekem is fog annyira menni, hogy bármit eltudjak magamnak intézni, mer tudom, hogy főleg a nyelvtudás a legfontosabb!

Ha nem tettem fel olyan kérdést de szerinted hasznos lehet nyugodtan írd le nekem minden infó hasznos a német munkavállalással!

Köszönöm!



2015. aug. 4. 01:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

" (Az oktatónk szerint van ahol 2000 eurót is fizetnek, de néztem állást általában 1400-at írnak) "


[link]


Atlag olyan 1500-1700 kozott, de nyilvan tudod hogy ez brutto.


Nem egy nagy fizetes. Hogy mennyit tudsz felretenni az attol fugg hogy milyen szinvonalon es hol elsz. Mi ebbol konkretan ehenhalnank.


A nemetek nem egy homogen csoport, eszakon baratsagtalanabbak, delen baratsagosabbak, de mindenkeppen kell hogy beszelj normalisan.


Probalkozzatok, aztan ugyis kiderul hogy ez jo-e nektek.

2015. aug. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
1500-1700 EUR-ból nem fogsz tudni félretenni.
2015. aug. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Olvasgattam.

Sokan azt írják max 300€ -ból kijön a kajájuk, akkor a szállása lenne ennyire drága?

2015. aug. 4. 10:01
 4/18 anonim ***** válasza:

A szállás drága, de ez leginkább földrajzi helytől függ. Berlinben/Münchenben ennyiből tényleg csak éhenhalni lehet.

Vidéken olcsóbb az albérlet, de ott valószínűleg a közlekedés lesz drágább. Kaja kijöhet 300-ból, de akkor is csak 1200 marad elbérletre, közlekedésre és egyéb kiadásokra, szerintem félretenni eléggé esélytelen.

2015. aug. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Emberek, az 1500-1700 az brutto.


Abbol megkap 1100-1200 eurot. Hogy 300bol ket ember megoldja-e a kajat az kerdes, az napi 10 euro, talan igen, ha folyamatosan fagyasztott pizzat eszik.


A lakhatasi koltsegek erosen valtozoak, ahol van munka ott dragak a lakasok. Szerintem 5-600zal minimum kell szamolni, de inkabb tobbel, szerintem normalis helyen normalis lakast havi 8-900 alatt nem uszod meg rezsivel, mindennel.


Akkor egy fizetes el is ment, es meg semmi masra nem koltottek.


Nyilvan ha ketten vannak, akkor konnyebb, keressen a masik is kabe ennyit, akkor van 2500 eurojuk, abbol szerenyen eleldegelnek, talan par szaz eurot meg is sporolnak, de akkor nincs autojuk, nem mennek sehova, kabe vegetalnak.

2015. aug. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Most nézegetem szállás mennyibe kerülne:

390 bérletidíj + 130 rezsi 52m2

Bár nekem nagyobbnak tűnik mint 52m2

Igaz lehet hogy kinnt van a város legszélén de ennyiért lehet nagyjából találni nem?

[link]

2015. aug. 4. 10:45
 7/18 anonim ***** válasza:

#5:

"Ember!"

Mi is pont erről beszélünk. Németországi megélhetéshez szűkös ennyi fizetés, félretenni nem lehet belőle, tehát ha az a cél, hogy néhány év múlva legyen valamennyi tőkéjük, akkor más megoldás/képzettség után kell nézni.

2015. aug. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Eloszor munkat kene keresned, aztan vegiggondolni hogy hogyan akarsz bejarni, es ugy keresned aztan lakast.


Az hogy itt kinezel valami lakast, amirol azt sem tudod hogy hol van az nem jelent semmit.

2015. aug. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"ha az a cél, hogy néhány év múlva legyen valamennyi tőkéjük, akkor más megoldás/képzettség után kell nézni."


egyetertek. vagyalmokat nem erdemes kergetni.

2015. aug. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Akkor hogyan és hova érné meg kimenni?

Mások szakma nélkül mennek ki 0 nyelvtudással és bejön nekik.

Ha szállást biztosít a munkahely az meg gondolom nagyon tré hely nemde?

2015. aug. 4. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!