Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elvállalnátok egy kevésbé jól...

Elvállalnátok egy kevésbé jól fizető munkát, ha később valószínűleg megtérülne?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok. Mindig az idegen nyelvek érdekeltek, ezért egyetemen is ezt tanultam, 2 idegen nyelvből felsőfokú, kettőből középfokú a nyelvtudásom, de ezeket is fejlesztem folyamatosan.


2 éve végeztem az egyetemen, és hát szembesültem azzal, hogy sima idegennyelvi-nyelvész diplomával túl sok lehetőség nincs érdekes munkát találni, viszont jó pénzért elhelyezkedtem SSC-ben. Ügyfélszolgálaton nettó 260-at keresek most. Oké, tudom hogy ez se álomfizetés, főleg hogy albérletet is fizetni kell, autóm sincs még, stb., de higgyétek el, huszonéves bölcsészként ez jóval több, mint amire számítottam. :D


Viszont a két év alatt nagyon belefásultam a melóba, és ahogy a többi, hasonló pozícióban elhelyezkedett ismerősömtől hallom, multinál nem is számíthatnék olyan melóra, ami érdekes, kihívásokat nyújt, fejlődhetnék. Vannak hasonló fizetéssel állások, ahova csak nyelvtudás kell, de mind ügyfélszolgálat, adminisztráció, hasonló. Nem akarok többé ilyet csinálni, a mostani munkámnak sincs semmi értelme és már nagyon elegem van belőle.


Időközben nagyon megtetszett nekem a fordítói szakma, miután kaptam néhány megbízatást. Élveztem a munkákat, és hát a nyelvtudásom is megvan hozzá, ráadásul nyelvészetet hallgattam az egyetemen, mindig szerettem a szövegekkel babrálni. El is kezdtem hasonló állást keresni, és van egy fordítóiroda, ahova pont kezdő fordítókat keresnek, az én nyelveimmel. Voltam interjún, nagyon szimpatikusak voltak, és a munka is tetszene, változatos lenne, kellene fordítani, lektorálni, projektet koordinálni... Tudják, hogy nincs ilyen tapasztalatom, az alapoktól megtanítanának mindent. Tegnap felhívtak, hogy szeretnék, ha nekik dolgoznék, mikor tudnék bemenni aláírni a szerződést?


Ez mind szép és jó, na de a kezdő fizetés 150 ezer nettó lenne, ezen legkorábban 1 év múlva emelnének. (Plusz 15 ezer cafeteria is jár mellé.)


Először úgy voltam vele, hogy ennyiért biztosan nem vállalom el, de aztán gondolkoztam, utánanéztem dolgoknak. Kiderült, hogy a fordítóirodákban, alkalmazottként, teljes állásban dolgozó fordítók nem keresnek túl sokat, magánvállalkozóként viszont nagyon szépen meg lehet élni a fordításból, főleg hogy az egyik nyelvem (orosz) elég keresett és jól fizet, a másik meg olyan, amire mindig szükség van (angol).


Én viszont most még nem vállalnám be magánban, mert kb. semmit nem tudok a szakmáról, csak a nyelvtudásom van meg. Manapság a fordítók mindenféle szoftvereket használnak, amik elvileg elég bonyolultak, ráadásul több százezer ft lenne beszerezni őket. Ezek nélkül meg nem lehet megmaradni a piacon, mert a gépek segítségével mindenki sokkal gyorsabban fordít, senki nem engem bízna meg munkával, ha én lassabban végzem el a munkát.


Szóval arra gondoltam, hogy most feladom a jól fizető melómat, és elmegyek ehhez a fordítóirodához nettó 150-ért, hogy "kitanuljam" a szakmát. Pár év alatt azért elég nagy gyakorlatot szerezhetnék, megtanulnám a szoftverek használatát és számos hasznos infót, ráadásul kapcsolatokat is építhetnék, ami ugye nagyon fontos lenne a későbbiekben.


30 éves korom körül pedig magánvállalkozóként fordítanék tovább, szabadúszó fordítóként, ami sokkal jobban fizetne, elvileg a jelenlegi fizetésemnél is sokkal jobban...


Mit gondoltok az ötletemről? Ti bevállalnátok, otthagynátok a mostani, nettó 260-as munkátokat, hogy elvállaljatok egy 150-est - viszont olyan munkát végeznétek, amit sokkal jobban élveztek, és később nagyon megtérülhet anyagilag is?


2017. jan. 7. 23:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Figyelj, egy nyelvésznek jövedelem szempontjából a csúcs a fordítás vállalkozásban. Így szinte biztos, hogy ez hosszú évekig kitart, a végén pedig kizárólag az egyéni megrendelésre alapozhatsz. Nyilvánvalóan ez hosszú folyamat.


Én elmondanék 1-2 évig némi pénzről, amolyan tanulópénz gyanánt, utána pedig beindítanám a vállalkozásomat. Hosszú távon jobban megéri, ez tuti.

2017. jan. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem csináld! Gondolj csak bele SSC-be bármikor könnyedén visszamehetsz, viszont, ha most nem mered ezt bevállalni, akkor ag biztos, hogy egy életen keresztül bánni fogod. Ragadd meg a lehetőséget és csináld amit szeretél. Sok sikert!
2017. jan. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a 150 nettó nagyon kevés egy fordítói munkáért. Nekem úgy 14 éve (!) ajánlottak 130 nettót valami hasonlóért.


Lehet, hogy hosszú távon megérné neked, de ennek most egy kicsit lehúzás szaga van. Aztán persze lehet, hogy én vagyok eltévedve.

2017. jan. 8. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!