Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rossz munkakörülmények,...

Rossz munkakörülmények, betegszabadság pár napra indokolt?

Figyelt kérdés
Ha munkahelyemen hosszútávon nem megy a hőmérséklet 4-5°C felé és minden nap fagyoskodunk, szerintem beteg még nem vagyok csak torkom meg fejem fáj, de iszonyat hideg van, mert egy helyben állunk szinte egész nap. Ebben az esetben ha elmegyek orvoshoz és elmondom, hogy ez van akkor kiír pár napra betegszabadságra? Ezért szabadságot nem szeretnék kivenni, csak erre a pár napra ameddig még nagyon hideg lesz.
2017. jan. 7. 23:21
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Hát ilyen indokkal ne menj orvoshoz, mert ettől még keresőképes vagy.

Viszont azt mondhatod, hogy átfáztál, esténként hőemelkedésed van, gyengének érzed magad, egy-két nap kellene, míg kikúrálod magad. Akkor biztosan állományba vesz, és pár nap múlva visszamész hozzá, és közlöd, hogy meggyógyultál.


Nem tudom, hogy milyen helyen dolgozol, de ez a körülmény bicskanyitogató abban az esetben, ha a munkáltató nem tesz ellene, pedig tudna.

Viszont, ha építőiparban dolgozol, akkor az más, de ott is kell óránként melegedőre menniük a dolgozóknak.

2017. jan. 8. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ, elmentem orvoshoz (vagyis csak az ügyeletre), kiderült, hogy már tüdőgyulladásom van azt mondta egy hétig pihenjek, ezért, holnap megyek a körzetihez.

kereskedelemben dolgozom és rossz a fűtés, a kasszák pedig a bejáratnál vannak.

2017. jan. 8. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!