Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet tenni az éhbérért...

Mit lehet tenni az éhbérért dolgoztatok ellen?

Figyelt kérdés
A barátnőm jelentkezett egy munkahelyre,napi 15 és fél órát kell dolgozni,5 ezer ft-ot akarnak fizetni! Ezt megtehetik? Fellehet ezeket a munkáltatókat valahol jelenteni? 333ft-os órabérre jönne így ki! Ez nevetséges és egyben bosszantó!
2017. jan. 8. 13:10
1 2
 1/11 anonim válasza:
64%

nehogy elvállalja, legyen már esze.


ennél egy meki meló is sokkal jobb.

2017. jan. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze,hogy nem vállalja el,de fellehet ezeket jelenteni vagy valami? Ha igen,akkor hol? Azt mondják van meló! Hát van,carért-h@gyért! Nem normális fizetésért!
2017. jan. 8. 13:20
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

elmehetsz munkáltatónak is, hajrá.

Mondjuk a nyakamat rá, sajtos husi, hogy a te kérdésed ez is.

2017. jan. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
az ilyenekkel nem kell foglalkozni, nem kell elvallalni. de gondolkozzunk forditva: ha orankent fizetne 5ezret, akkor is feljelentened es bosszanto lenne? Ja akkor nem...
2017. jan. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
63%

Hát persze, nyilván minden ilyen kérdést én írok ki.


Biztos csak 1 magyarnak van elege az éhbérből.


Megsúgom több százezernek elege lett már belőle.

2017. jan. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő biztos munkaadó,azért védi őket ennyire! :D Minimum 500ft-os órabér még elfogadható,ne játszátok már meg az agyatokat!
2017. jan. 8. 13:34
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

De igenis foglalkozni kell velük! Nem az a megoldás h elhúzol külföldre ahol ugyanúgy kihasználnak.

Az ilyet a legegyszerűbb a NAVnál feljelenteni mert ahol ilyen van ott adócsalás is van tutira.

Sajnos a törvényeink olyan lyukasak és se szakszervezet se semmi, nem tudom hova érdemes még menni de a NAV 10-ből 9-szer bejön, unokahúgom munkáltatóját is feldobtuk, mert nem volt hajlandó kifizetni a túlórabért, az ipsének meg vitte a másik 2 cégét magával a NAV. Csak nekünk annyiban egyszerűbb volt h tudtunk gyűjteni bizonyítékokat ellene. Persze bátornak kell lenni mert a fickó minket is megfenyegetett annak ellenére h nem is tudta ki dobta fel, minden alkalmazottját megfenyegette.

2017. jan. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nettó 7500-ért 24 óráztam, 1 nap meló 2 nap pihi, nettó 75 000 Ft havonta. A legviccesebb, hogy a munkahelyeim közül itt szerettem a legjobban.

Jelenleg mérnökként 120 000-et kapok kézhez, de idegtépő helyen és emberekkel telnek a napjaim.

2017. jan. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7. Teszek is ellene! Holnapra megbeszéltem vele egy "randit",mint munkavállaló és szépen felveszem telefonnal a beszélgetést!
2017. jan. 8. 20:31
 10/11 anonim ***** válasza:

"Jelenleg mérnökként 120 000-et kapok kézhez, de idegtépő helyen és emberekkel telnek a napjaim."


Téged rendesen kihasználnak akkor! Mekibe menj el dolgozni, ott sztem többet kapsz, a hónap dolgozójának meg van ingyen hambi! Viccen kívül, ez beteges hogy egyesek ennyire nem tudják belőni a saját értéküket!


Kérdező: mielőtt telefonra veszed, nézz utána szabad-e, mert rendőrállamunkban már az is bűn, ha beleegyezés nélkül felveszed amit mond!

2017. jan. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!