Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgozik valaki nyomdában,...

Dolgozik valaki nyomdában, esetleg az állami nyomdánál?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor leírnátok, hogy:

- mi a végzettségetek

- mit dolgoztok

- fizetés


Köszönöm :)



2017. jan. 9. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
​​ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎​ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎ํํํํํํํํํํํํํํํํํฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎​​ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎​ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎ํํํํํํํํํํํํํํํํํฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎​​ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎​ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎ํํํํํํํํํํํํํํํํํฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎​​ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎​ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎ํํํํํํํํํํํํํํํํํฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎​​ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎​ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎ํํํํํํํํํํํํํํํํํฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎​​ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎​ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎ํํํํํํํํํํํํํํํํํฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎
2017. jan. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én Magyarországon és itt kint Angliában is nyomdában dolgozom.

A végzettségem könyvkötő. Otthon egy kis nyomdában dolgoztam, mindent csináltam ott. Kezdve a képeslap kézi hajtogatásától, a gép hajtógatógép, ragasztókötőgép minden. Otthon túlóra nélkül 10 évvel ezelőtt olyan 80-90 ezer forintot vittem haza. Ha volt túlóra (és szinte mindig volt) akkor hazavittem 140-150 ezer forintot is.

Jelenleg is könyvkötőként dolgozom egy nyomdában. Itt szinte csak kézi kötészetet csinálok, ami hajtogatás, csomagolás, mappa, és írótömb készítés, számozás stb a feladatom. Itt ritkán van túlóra (amit nem is bánok, mert elég monoton a munka) így napi 8 órával kézhez kapok 1487 fontot.

2017. jan. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat :)


Másodikhoz szólva: Mindkét fizetést nehéz lenne a mai magyar fizetésre átkonvertálni :) Ugye Anglia teljesen más világ, míg egy akkori 80-90 ezres fizetés nem tudom ma mennyinek felelne meg? :O

2017. jan. 9. 21:15
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. 10 éve a 80-90 ezres fizetés nagyon jónak számított. Mondjuk olyan mintha ma azt mondanám, hogy otthon megkeresem a 200-250 ezret.

A kinti fizetésem a minimálbérhez viszonyítva nem olyan sok (a minimálbér olyan 1100-1200 font körül van)

Igaz, Anglia más, de itt az árak is magasabbak (albérlet)

2017. jan. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 AmonRae ***** válasza:

A 80-90.000 Ft tíz éve is nagyon gáz volt. Akkoriban ez, a minimálbér felett volt épphogy. Ez ugye 2006-7-ben volt. A mai fizuk az üzemben dolgozóknál olyan 100-140.000 Ft. Ennél magasabbat csak komolyabb gépek kezelői kaphatnak.

Pl.: irkatűző / ragasztókötő gépsor, nyomógép, stb.

A kötészeti gépeken olyan 200-300.000 Ft lehet a limit, a nyomógépeken pedig 300-500.0000 Ft. körül mozognak.

2017. máj. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 AmonRae ***** válasza:
Én irodában dolgozom, érettségim van, de nem rövid létra vezetett a kötészet hajtogatástól, duplózástól az irodáig. A fizetésem egyedi eset és ezért nem reprezentatív, valamint a szerződésem rögzíti, hogy harmadik félnek nem adhatom ki. De mondom, lényegtelen.
2017. máj. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!