Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogos ez a munkáltatótól, ne...

Jogos ez a munkáltatótól, ne is érezzem becsapva magam?

Figyelt kérdés

Azt mondta próbaidő letelte után emeli a bért.a munkaszerződésben viszont csak a probaidő alatti bérezes került


A próbaidő leteltével semmit nem emelt, rákérdeztem, mire meg azt mondta hogy az orszàgos béremelesek csak januari m.időtől jàr.


Holott az most pont veletlen hogy emelkednek a bérek amugy is, de nekem ő maga nem emelt akkor semmit.mert még multévben letelt a probaidőm es nekem emelt fizura járna a politikai hàtteru orszagos béremelés is ha az én munkaköröm beleesik egyaltalan.


Szoval ketszeresen lehuzva erzem magam

Vagy tévednék?


2017. jan. 12. 00:20
 1/9 Carragher_x ***** válasza:
100%
Szóval aláírtál egy szerződést, ami szerint X bért kapsz és csodálkozol, hogy miért nem X+vmennyit kaptál a próbaidő után... Leckének jó.
2017. jan. 12. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Megetetett a munkáltató...
2017. jan. 12. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

AZT MONDTA, papíron pedig MÁST ÍRT.

Te pedig hittél szavában.

Jogos a felháborodásod, ha egyetlen olyan szegény embert is ismersz, aki IGÉRNI ne tudott volna!

2017. jan. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hinni a templomban kell. Senkinek a szavában nem lehet hinni manapság, még a muterodéban sem. PAPÍR! Remélem tanultál belőle.
2017. jan. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Még nem láttam olyan munkaszerződest amiben egy majdani béremelést taglaltak volna ezért nem szoltam akkor!vagy ilyen létetik hogy mar a kezdetekkor ketfele bér van benne??
2017. jan. 12. 09:02
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem olyan volt a munkaszerződésem, hogy a 3 hó próbaidő alatt X bér, a próbaidő sikeres letöltése után X+50.000 Ft bér. Ezt rögtön a munkaszerződés kötésekor be lehet írni. Mert a szó elszáll...
2017. jan. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Azt mondta, hogy a próbaidő letelte után. Azt nem, hogy azonnal, vagy akármikor?

Az "országos béremelést" lehet, hogy félreérted. Nincs kötelező béremelés. Annyi a "kötelező", hogy a minimálbérnél (akire vonatkozik, annak a garantált bérminimumnál) kevesebbet nem lehet adni. Aki viszont elve a megemelt minimálbér fölött keres, annak nem kötelező emelni a bérét. És egyébként január elején a decemberi munkabért kapod meg. Az esetlegesen megemelt bért február elején kapod meg (az lesz a januári béred).

2017. jan. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

sajnos megteheti pláne ha kis cég.

nekem is hányszor volt már úgy, hogy papíron x ft aztán szóban mondta, hogy még ad hozzá ennyit meg annyit. Persze nem adott és szóvá tettem. Próbaidő alatt kirúgott azzal az indokkal, hogy sokba kerülök neki.

2017. jan. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Most megint fel fog venni vkit es kezdetbenin.bert, utàna emelést ígér.nekem a béremelést betudta az orszàgos min.bér emelésnek.

Tehàt a probaidős emelés elott annyit fog kapni mint én most?

2017. febr. 16. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!