Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretném kikérni a véleményet...

Szeretném kikérni a véleményetek, mi lenne jobb? Közel 1 éve kezdtem el dolgozni távmunkában, web programozó vagyok. Egy Németországban élő magyar adja a munkát, ő áll kapcsolatban a cégekkel, akiknek dolgozom, ezek főként német cégek.

Figyelt kérdés
Szóval eleinte tök jó ajánlatnak tűnt, €15/óra, persze az adót nekem kell magam után fizetnem és mivel KATÁS vagyok, így 50 ugrik is havonta. De mivel otthonról lehet dolgozni, gondoltam ez így azért nem rossz kezdésnek. Aztán jött a nyár és nem volt annyi munka, de közben végig ott kellett ülnöm a gép előtt, 8 órát, ha esetleg kapcsolatba lép a cég, kell nekik valami, de mivel a valós munka sokszor csak 2-3 óra volt, így csak ennyit fizetett. Aztán ősztől lett több projekt is, aminek eleinte örültem, mert nyilván több óra, több pénz, csak hát az lett belőle, hogy mindennap túlóráznom kellett plusz hétvége is általában ráment, ünnepnapok szintén és egy fillérrel sem kaptam magasabb órabért. Mivel karácsonykor is dolgoztam ígérte, hogy kapok cserébe bónuszt, hát kaptam 200 eurót. Most meg benyögte, hogy van egy nagyon határidős projekt, ami szerintem lenne olyan közel fél évnyi munka, de csináljam meg 2 hónap alatt. Most már erősen gondolkodom, hogy talán jobban járnék, ha keresnék egy bejárós munkát, mert itt igazából előrelépésre nincs lehetőségem, bért nem emel, mert azt mondja, hogy mivel Magyarországon lakom, ez így is nagyon jó bérnek számít ott. Igazából még azt se lehet mondani, hogy megbecsülné a munkám, pedig tényleg becsülettel dolgozom, nem is vagyok rossz benne, közel 5 éves munkatapasztalatom van. Szerintetek érdemes tovább dolgozni neki, vagy csak kihasznál? Rendes bejárós munkával vagy másnak dolgozva otthon is meg tudnék keresni ennyit?

#programozás #programozó #programozói órabér
2017. jan. 13. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt a munkát bejárós munka mellett is lehet végezni, és akkor katát sem kell fizetned, és amiatt sem kell aggódnod, hogy nyáron nem lesz munka. Azt meg nem is értem, hogy miért kellene a gép előtt ülnöd nyolc órát azért, hogy hátha jelentkezik, elvégre már feltalálták a mobilinternetet. Ha meg tudod hogy egy munka fél évig tart, azt nyugodtan megmondhatod neki, hiszen senki nem tud megcsinálni egy fél évig tartó munkát 2 hónap alatt.
2017. jan. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond, hogy ez nem munkaviszony, hanem vállalkozol, egy vállalkozó meg nem igazán panaszkodhat, hogy túlórázni kell, meg nem mindig van munka, meg nem fizet többet a megbízó, stb. Persze még nagyobb problémád is lehet belőle, hogy ha a NAV bújtatott munkaviszonyt állapít meg, mivel ha ugyanannak számlázol folyamatosan, akkor ezt fogják vélelmezni.


Szerintem az ilyen dolgokat nem érdemes folytatni, nyilván ez kizárólag annak éri meg, aki "alkalmaz". Ha munka kell, akkor keress egy rendes munkát, akár itthon, akár Németországban. Ha vállalkozni akarsz, akkor meg ne kösd magad egy emberhez, meg ne csicskulj be neki azzal, hogy pl. nincs munkád, de attól még egész nap a gép előtt ülsz.

2017. jan. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2017. jan. 15. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!