Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha késésért igazolatlan napot...

Ha késésért igazolatlan napot kap valaki a munkahelyen milyen alapon tartják ott dolgozni? A kettő nem üti egymást?

Figyelt kérdés

Az a rend egy munkahelyen itt rabszolgaföldön hogy ha egy dolgozó késik (senkit se érdekel miért-rajta kívül álló ok, leállt a vonat-kit érdekelI szóval ha késik igazolatlan napot kap. Amire persze egy fillér se jár.

De hiába késett azért ott tartják dolgozni végig. Késik az ipse 10 percet aznapra egy fillér se de ledolgoztatják vele a 8 óra (mínusz 10 perc.)

Ez hogy van?

Ha valaki belekötne mit jelent az hogy ott tartják, miért nem megy haza az illető ha késet is igazolatlan nap. Azért nem mert akkor kirúgnák.


2017. jan. 17. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, írni fog majd egy jogász és segít. Szerintem igazolatlan hiányzás az iskolában van, a munkahelyen meg nincsen. Elvileg lehet szankcionálni a bérből való levonással a nem jófajta dolgozói viselkedést, de szerintem csak arányosan. Azt a tíz percet levonhatja.


Vagy szervezzétek meg magatokat és fogjatok össze a munkáltatótok ellen (aki, higyjétek el, óriási bajba kerülne, ha egyszerre otthagynátok), vagy ideje másik állást nézni, mert ez nem normális.

Ne engedjetek a tanult tehetetlenségnek, hogy úgyse lesz jobb máshol. De. Lehet jobb.

2017. jan. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igazolatlan hiányzás van munkahelyen is.


Igazolatlan távollét a munkahelyen


[link]

2017. jan. 17. 11:17
 3/8 A kérdező kommentje:

"De. Lehet jobb."


Így van de a másik oldalt se hagyjuk ki. Lehet jobb. Meg ROSSZABB is.

Megjártam a közmunkát és előzőleg a munkanélküliség poklát lakáselvesztési veszéllyel kombinálva.

Ne csak azt írd lehet jobb, hanem azt lehet rosszabb is.

Mert munkanélkülinke lenni na az még ennél is sokkal rosszabb. Közmunka dettó.

2017. jan. 17. 11:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Az ország melyik szegletében élsz?
2017. jan. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Kamukérdés. Mint mindegyik, úgy kezdődik, hogy van egy munkáltató által elkövetett, viszonylag cifra jogsértés, aztán a vége, hogy "de ha szól kirúgják".


De, hogy válaszoljak is, nyilvánvaló, hogy van valamiféle munkaidő-nyilvántartás, azt a dolgozónak vezetnie kell. Ha hó végén nem az alapján kap bért, akkor a cégnek kell magyarázkodnia.


Az persze nyilvánvaló, hogy a távollétért alapesetben nem jár munkabér, ha igazolt, ha igazolatlan. (Igazolt esetben törvény szerint néha jár.) Annyi a különbség, hogy igazolatlan távollét esetén egyéb szankciók is életbe léptethetők a munkáltató által.

2017. jan. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"akkor a cégnek kell magyarázkodnia. "ú

És ez a magyarázkodás ez hogy nézne ki szerinted abban a szituban ahol te vagy a gyengébb kutya?

Odamész a főnökhöz hogy én aznap dolgoztam és mégse fizették ki. AZ meg vállat von és megkérdi firtatod-e még a témát vagy be szeretnél holnap jönni?


Na firtatod tovább? Na ennyi.

Partvonalról könnyű bölcselkedni.



Másik dolog meg: azt ne mondd nekem hogy a munkavállaló által vezetett munkaidő-nyilvántartás bármit is jelent. Hát akkor a melós beírná hogy reggeltől estig ott van és túlóra és különműszak. Ez mit ér? Semmit.

2017. jan. 17. 12:05
 7/8 anonim ***** válasza:
93%
Tudom, tudom, mindig az az egyetlen végkifejlet, hogy holnaptól ki vagy rúgva. Megszokhattuk már.
2017. jan. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%
A kérdezőnek javaslom, hogy látogasson meg egy pszihiátert mivel erősen paranoid-pszihoid tüneteket mutat. Hetek óta ötlöd ki a kamu munkaügyi kêrdéseid és magaddal beszélgetsz. Nagyon jó gyógyszerek vannak erre a problémára már napjainkban.
2017. jan. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!