Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmával lehet ma...

Milyen szakmával lehet ma elhelyezkedni itthon?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, 26 éves, van egy diplomám, de nem szeretnék ebben dolgozni, ha van rá mód (maga a szakma jó lenne, csak itthon nincsenek élhető lehetőségek, külföld pedig esélytelen, mert ehhez tényleg anyanyelvi szintű tudás kellene).

Dolgozni akarok, tanulni szeretnék.

Csak nem tudom mik a lehetőségek. Milyen OKJ-s szakmát lehetne tanulni? Hallottam a "hiányszakma" kifejezést, ilyesmi is érdekelne.

netto 110ezer lenne az alap, amit szeretnék elérni.

(azért írtam, hogy lány vagyok, mert ilyen autószerelő, cnc esztergályos, villanyszerelő meg ilyesmi nem igazán jöhet szóba:)

Köszi!


2017. jan. 20. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Diplomával nettó 110 ezer? Te nagyon szerény vagy. :)
2017. jan. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem akarsz ebben dolgozni szerintem sima érettségivel is ez nagyon kevés.
2017. jan. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az én szakmámban sajnos szinte csak közalkalmazottként lehet elhelyezkedni, az nem nem fizet valami sokat...
2017. jan. 20. 21:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Kereskedő/ Boltvezető

Az utobbi időben hallottam, hogy nehezen találnak nagyobb üzletek boltvezetőt.

Ezzel a képesítéssel akár saját üzletet is nyithatsz.

Szolgáltatàs: Fodràsz, kozmetikus,fogtechnikus, masszőr...

Ezekkel közepes nyelvtudással (inkább szakmai) külföldön is el lehet boldogulni.

2017. jan. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt van egy lista a megyénkénti hiányszakmákról (régebbi, de azóta sem változott sokat: [link] )


A fő gond, hogy a legtöbb klasszikus "férfi" szakma (építőipar, villanyszerelés, fémmegmunkálás, etc), sok esetben pedig attól, hogy valami hiányszakma még borzasztó rosszul fizethet.


Például hatalmas hiány van szakképzett (de nem diplomás) egészségügyi szakemberekből, mégis besír az ember, ha meghallja mit keres egy nővér ha nem valami magánkórházban helyezkedik el.


A kereskedelem mostanában elég jól megy, a vendéglátóipar (felszolgálók, pincérek, szakácsok) is komoly emberhiánnyal küzd.


A kérdés inkább az, hogy el fogsz e menni pultosnak 12 órázni diplomásként. A céges étteremben imádom a csajokat, kedvesek, aranyosak, de látom, hogy mennyit melóznak azért a pénzért, és nagyon nem irigylem őket érte, sokkal keményebb meló mint nekem a 8 óra iroda.

2017. jan. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#1 és #2 ha kevés ha nem, ha nem vagy csókos akkor örülj ennyinek.
2017. jan. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Budapesten az SSC-k bármilyen diplomával felvesznek.
2017. jan. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Milyen diplomád van?
2017. jan. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy ami "uniszex" az az informatikus.
2017. jan. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!