Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy esztergályos mit csinál...

Egy esztergályos mit csinál pontosan?

Figyelt kérdés
A munkahely ahol kezdek ott esztergagépeket kell pakolni és nem tudom, hogy ez pontosan mit takar. Kerestem róla, leírásokat videókat, de csak magát a gépet lehet látni munka közben, azt viszont nem, hogy nekem mi a feladatom.

2017. jan. 22. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
2017. jan. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A gép ami magától dolgozik az egy CNC eszterga, általában teljesen automatizált, nagy tömegben előállított, nem túl bonyolult alkatrészekre jó.


De van olyan eszterga is, amit kézzel kell állítani, vezérelni, ezen kisszériás dolgokat készítenek.


Az esztergályos gyakran csak egy rajzot kap, hogy mit kell megcsinálni, de neki kell kitalálnia, hogy azt hogyan tudja, honnan fér hozzá a géppel, milyen késsel, milyen sorrendben.

2017. jan. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

esztergályos esztergál..


"esztergagépeket kell pakolni"


te akkor nem esztergályos leszel, hanem egy betanított munkás akinek a pakolás, rámolás lesz a feladata!

2017. jan. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A CNC esztergákat valóban betanított munkások pakolják (mind az elkészült munkadarabokat, mind töltik a gépet).


Viszont nekik nem kell a géphez nyúlni, szóval nem is esztergályosok, vannak külön a gépet beállító, programozó emberek.



Jó lenne tudni, hogy a kérdező valójában mit is akar tudni :)

2017. jan. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az esztergalyos az egy szakmunkas, tobb eves kepzes utan tud dolgozni.


Amire te gondolsz az valami gepkiszolgalo munkakor, betanitott munka "zold gomb nyomogato".

2017. jan. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!