Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Órabér lehet a minimálbéres...

Órabér lehet a minimálbéres órabér alatt? Alap órabér + teljesítményarányos órabér de az alap a minimálbér alatt?

Figyelt kérdés

Ez jogszerű törvényes? Felvennénk egy melóra ahol a fizetés így áll össze: alap órabér + teljesítmény arányos órabér. Van egy alap pénz amit mindig megkapsz és adott órában méri a gép a legyártott darabok számát és így kapsz + teljesítményarányos órabért rá.

De ha a teljesítmény nem éri el az alsó limitet, akkor nem kap semmit pluszba és csak alap pénzt kap.

De az alap órabér csak nettó 250 HUF!!! Jól olvassátok nettó 250 . Szóval ha valaki szarul dolgozik kereshet 8 órás melóval nettó 2000 ft-ot!!

Mindez papírral szerződéssel, nem feketén. Ez lehetséges jogszerűen?


2017. jan. 24. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Jogszerűen nem lehetséges.
2017. jan. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor jól sejtettem.
2017. jan. 24. 11:06
 3/7 anonim válasza:

Kérdező!

Ez nem törvényes, ha tényleg van ilyen a szerződéseddel szépen elmész a NAV-hoz, meg a munkaügyihez, utána biztosan kapnak majd egy szép kis munkaügyi ellenőrzés, valószínűleg a NAV is kimegy majd, mert akkor ezek szerint trükköznek az adóval és a járulékokkal is.

2017. jan. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nincs ilyen szerződésem munkát ajánlottak nem fogadtam el szerződést átolvastam de nem írtam alá.

csak kérdeztem egyáltalán megállná-e a helyét. eszem ágában nem lenne belépni ilyen helyre.

2017. jan. 24. 13:38
 5/7 anonim ***** válasza:

Alap + teljesítménybérezéssel nincs is baj. A baj akkor van, ha a teljesítmény-követelmény úgy van meghatározva, hogy még a minimálbért sem éri el a bruttó havi juttatás.

Ilyenkor felül kell bírálni a teljesítmény követelmény rendszerét és módosítani rajta. A minimálbér összegéig pedig kiegészíteni a jövedelmet. Erre akár a munkaügyi hatóság is kötelezheti a munkáltatót, ha valaki ezt bejelenti náluk.

2017. jan. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na hát remélem azok szerencsétlen barmoknak akik ott melóznak azok közül akad tán 1 akinek van ennyi agya.

De sztem nincs egy se.

Amikor ott jártam melózott ott vagy 20-an akik elvileg mind ebben a konstrukcióban voltak.

2017. jan. 24. 18:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Én sajnos helyettük nem intézkedhetek. :)
2017. jan. 25. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!