Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti hány évesen kezdtetek el...

Ti hány évesen kezdtetek el tanulni? Kifizetődő később tanulás mellett szerzett tapasztalat?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, még sosem dolgoztam. Nem olyan szakra járok, amiből gyakornoknak lehetne menni (nyelvszak). Családban olykor ebből probléma van, hogy felnőtt vagyok, lassan 20 éves, és még nem dolgozom. A környéken max. ilyen Tesco-meki-szórólapozás és hasonlók vannak, ahol tanulok, ott lenne 2 nyelv tudását igénylő ügyfélszolgálatos (call center), heti 24 óra, ami elég sok azért nappali egyetem mellett, meg agyilag is (nyelvek váltogatása). Persze ha feltételezzük, hogy felvesznek valamelyik állásukra, elég sok van meghirdetve.

Később lehet, hogy munkanélküliséggel fizetek a kihagyott lehetőségekért, még akkor is, ha nem a legjobbak? Tapasztalat nélkül tényleg senki sem fog alkalmazni? Még az egyetem elején vagyok, de ez megrémít...

Ti mikor kezdtetek, hol(cég), milyen munkakörben dolgozni? Tanultatok-e még, család mit szólt, milyen gyorsan haladtatok előre/váltottatok, még otthon laktatok-e, most hány évesek vagytok és korotok is megadnátok? Mit gondoltok a tanulás+dolgozásról vagy a nyári munkáról? Első félévben nagyon sok tantárgyam lesz, talán 2. félévben valamit kitalálok ezen a téren.

Később tényleg jobb lesz, ha most szenvedek? Komolyan kérdezem, mert mindig ezzel jönnek itthon. (Van diákmunkás ismerősöm ennél a cégnél, hajnalban kel, este beesik az ágyba, hogy az órákra is bejárjon stb.) Nektek segített valamiben? Félek, hogy belekerülök én is abba a bizonyos munkatapasztalat nélküli bűvös körbe, ahonnan nincs kiút. Ugyanakkor szeretnék rendesen lediplomázni, nem kettessel, időben, és fiatal vagyok még...

Adjatok tanácsot!



2015. júl. 27. 22:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Főiskolára jártam, nyaranta mindig dolgoztam(16 éves koromtól).

Gyakorlat nélkül nagyon nehéz volt önéletrajzt írni, de kapcsolódási pontok által megemlítettem a diákmelókat. Voltam kertész, csomagoló, gyermektáboroztató, operátor...

Már csak azért is érdemes dolgozni, mert egészen másként fogsz a pénzre tekinteni. Ezt garantálom.

2015. júl. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a kérdésben: *dolgozni, bocsi, az a kérdés, hogy mikor kezdtetek el dolgozni? :D
2015. júl. 27. 23:13
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Mindenkit felpontozok, aki releváns választ ad.
2015. júl. 27. 23:15
 4/9 anonim ***** válasza:
9%
Ha jól akarsz ekresni tanulj jogot például, vagy épp külföldet célozd meg bármilyen szakmával.
2015. júl. 28. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Nincs olyan szak, amivel nem lehet gyakornokoskodni. Ha nyelveket tanulsz, akkor a nagy multiknál pl keresnek mindig adminisztratív munkakörbe kisegítőket, nálunk pár éve nagyon megvágták a titkárnők számát, most egyetemista lányok segítenek be az 1-2 megmaradt irodai asszisztensnek heti 20 óra körül vannak.



Amúgy meg mikor embert felvételiztetek akkor a munkatapasztalat nagyon sokat számít pályakezdőknél. A legjobb persze a releváns tapasztalat, de ha nincs neki, akkor még egy tesco árufeltöltés, vagy valami cégnél irodai kisegítősködés is jobb, mint a semmi, mert arra sem idő, sem energia nincs, hogy még "dolgozni" is meg kelljen tanítani (tudom hülyén hangzik, mert aki nem ez a típus, az el sem tudja képzelni, de jó nevű egyetemet végzett emberek között vannak szép számmal olyanok, akiknek nem triviális, hogy a munkahelyen 8 órát kell bent lenni, meg kell jelenni munkakezdéskor többé kevésbé pontosan (nem negyed óra késésről beszélek), nem lehet papucsban, és rövidnadrágban a cégnél, hogy szabadságot nem lehet utólag kivenni, úgy, hogy nem jött be aznap, és a többi, kb alap dolog).


Szóval ha csak egy módod van rá, akkor mindenképpen biztatlak rá, hogy keress valami munkát a suli mellett, nagyon sokat számíthat később. Első évben egyébként még nem nagyon szokott összejönni, mert túl sok a tanulnivaló, de már akkor érdemes elkezdeni nézelődni.

2015. júl. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

Mondjuk en egy kicsit regebben vegeztem, de en nem dolgoztam semmit egyetem mellett, aztan amikor kezembe kerult a diploma, azonnal talaltam egy eleg jo allast.


Szerintem nem art ha szerzel valami relevans tapasztalatot, de nem feltetlenul kizaro ok ha nincs. egy friss diplomas akkor is kezdo ha 5 evig galyazott egyetem mellett a tescoban.

2015. júl. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%
Diákként nyaranta dolgoztam, már középiskolás koromban is, a fősuli alatt is, igaz nem szakmámban, most munkanélküli vagyok.
2015. júl. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem senki nem mondta, hogy gyakornokoskodás = munkahely, gyakornokoskodás nélkül != munkahely.


Ettől függetlenül átlagos pályakezdőknél, tömegesen nézve (tehát nem 1-1 példát kiragadva) a munkatapasztalat mindenképpen komoly előny az első munkahely megtalálásánál.

2015. júl. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" egy

friss diplomas akkor is kezdo ha 5

evig galyazott egyetem mellett a

tescoban."


Ha szakmai munkat csinal az mindenkepp szamit. De barmilyen munka jobb mint a semmi: ahogy már írta valaki, megtanulja mi az 8 orat dolgozni, hataridok vannak stb

2015. júl. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!