Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megteheti azt egy cég, hogy...

Megteheti azt egy cég, hogy bejelenti az alkalmazottjait és mégsem ad plusz juttatast és fizetett szabadságot?

Figyelt kérdés
Szóval van szerződésem jobban mondva mindenkinek és ennek ellenére semmilyen plusz juttatast és fizetett szabadságot sem adnak és nem minimálbéres munkáról van szó.

2017. jan. 24. 16:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
elvileg nem, gyakorlatilag igen.
2017. jan. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mit lehet tenni ellene ?
2017. jan. 24. 17:10
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
felmondasz, es keresel egy masik munkahelyet.
2017. jan. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Plussz juttatás alatt nem tudom, hogy mit értesz.

Ha a béren kívüli juttatásokat (cafeteria), akkor az nem egy kötelező dolog, hanem csak adható.


A fizetett szabadság jár.


Mit tudsz tenni? Panaszt teszel a kormányhivatalokban található Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen.


Én egyszerűen nem mentem be dolgozni a szabadságom alatt, azt tettem. :)

2017. jan. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Milyen plusz juttatásra gondolsz? Mivel "plusz", így nem kötelező, de nem biztos, hogy ugyanarra gondolunk.

A szabadság viszont kötelező. Csak sajnos sztem nem tudsz mit tenni, ma mégsem adja ki. Mert papíron szinte biztos, hogy kiadja a szabadságokat, ha pedig ugrálsz és a hatóságokkal fenyegetsz, akkor jó eséllyel kirúgnak.

2017. jan. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

És a szerződésben benne van, hogy adnia kellene? Mert az ok, hogy van szerződés, de mi van benne?

Ha mindenkinek benne van és senkinek sem adnak, akkor lépjetek fel egyszerre, akkor sarokba lesz szorítva.

2017. jan. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

6 vagyok.

Úgy értem, nekem annó benne volt, hogy x Ft a fizetésem + x erzsébetutalvány

x nap szabadság jár, amivel x százalékba én rendelkezem, x százalékban a munkaadó

szóval így minden le volt részletezve

2017. jan. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
A plusz juttatás nem kötelező (kivéve a kötelező pótlékokat: túlóra, éjszakai stb); a szabadság viszont igen. Akár munkaügyi bírósághoz is fordulhatsz, szinte mindig a munkavállaló nyer (pláne ha még igaza is van, de sokszor akkor is ha nem).
2017. jan. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Viszont ha a szerződésben szerepel a plussz juttatás, akkor kötelező adni! Még akkor is, ha béren kívüli juttatási elem egyébként.

Mivel ezek adható dolgok, nem pedig kötelezőek, ezért buta az a munkáltató, amelyik beleírja a szerződésbe, mert onnantól kezdve már kötelező adnia!


Illetékes hatóság: Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőség.

2017. jan. 25. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Éjszakai pótlék nincs és bele van írva a szerződésbe,h jár a szabadság :D igazából azért nem gondoltam ,hogy ilyen probléma lehet mert a fizetés annyira nem rossz.
2017. jan. 29. 07:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!