Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Életem első állásintjúja lesz...

Életem első állásintjúja lesz jövőhéten, egy olyan pozícióra, amire nem feltétlen felelek meg. Hogy készüljek?

Figyelt kérdés

Egy ideje keresek már állást, s találtam egy közelben lévő, egész tetszetős álláshirdetést. Behívtak interjúzni, emiatt újra átolvastam az álláshirdetést (az 50. jelentkezés után az ember már csak átfutja és 'küld'), és végül is jórészt megfelelek a követelményeknek, de vannak olyan pontok a 'feladatok'-ban, amibe lehet, hogy -eleinte- bele törne a bicskám.


Tehát, az a kérdésem, hogy erre hogy tudok felkészülni?


Másik, kicsit 'naiv' (vagy na, milyen) kérdés: mennyire gáz az, ha ott kiderül, hogy vannak ilyen jellegű hiányosságaim? Természetesen nem arról beszélek, hogy például anyanyelvi német tudást kértek, és egy szót se beszélek németül, hanem kisebb, lehetséges eltérések (pl nem kértek szaknyelvet, de a leírás alapján szükséges lenne, stb)


2017. jan. 25. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Legyél magabiztos, barátságos, energikus! Ezzel nyerő lehetsz akkor is, ha vannak kisebb szakmai hiányosságok.
2017. jan. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha behívtak, akkor látnak benned fantáziát. Nyilván ha eleve nem felelnél meg a feltételeknek, akkor nem hívtak volna be.

Te nem titkoltál el semmit, nem írtál semmit az önéletrajzba, ami nem igaz, szóval nincs miért aggódnod.

2017. jan. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami olyasmire terelodik a szo amit nem tudsz, akkor mondd meg nyugodtan hogy ugyan azt meg nem csinaltad, de csinaltad ezt es ezt es konnyen tanulsz, nem lesz problema.


Nagyon ritka az hogy valaki az osszes kovetelmenynek megfeleljen, azok altalaban nem is kemeny kovetelmenyek, inkabb egy kivansaglista.


Az elso valogatason tulvagy, nem hivtak volna be ha nem latnanak benned fantaziat.

2017. jan. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Azt beleírtad, hogy prostiként dolgozol jelenleg?
2017. jan. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én mindig azt mondom hogy kár izgulni hisz ha fel akarnak venni akkor fel fognak venni ha nem akkor nem!

Ez nem azon fog múlni hogy izgulok vagy nem.

2017. jan. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a tanácsokat

megkaptam az állást :D

2017. jan. 27. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!