Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Üzletember szeretnék lenni...

Üzletember szeretnék lenni ehhez Magyarországon melyik felsőoktatású intézményben kell tanulni?

Figyelt kérdés
Én a Külkereskedelmi főiskolán gondolkodtam, de nem vagyok benne biztos... Valami cégnél akarok elhelyezkedni ahol üzleti dolgokat kell rendezni egy gyenge példa mondjuk: Audi cégnél kereskedést folytatni az anyavállalattal pl alkatrészekből ilyenre gondolok ehhez milyen végzetség kell?

2017. jan. 26. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

az audinál alkatrész rendelni az nagyon nem üzletemberség. Az egy mezei logisztika vagy anyagbeszerzés.



Nem igazán létezik olyan, hogy üzletember képzés (persze, van vállalkozási főiskola, és társai), de attól, hogy elvégzel egy iskolát még nem leszel "üzletember", alapban egy sima közgazdász alkalmazott leszel valahol, és ha sok mázlid van, akkor összeszedsz elég tőkét, hogy belevágj valami saját vállalkozásba.

2017. jan. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem tehát akkor saját vállalkozás kell? Azt hogyan indítsam el?
2017. jan. 26. 20:28
 3/8 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom mikor kijövök remélem a külker főiskoláról vagy a műszaki egyetemről akkor nem tudok egyből egy saját vállalkozást indítani először valami cégnél alkalmazottnak lenni és utána vállalkozás vagy ez hogy van?
2017. jan. 26. 20:54
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha te még itt tartasz, hogy mit kell tanulni ahhoz, hogy üzletember legyél,akkor azt mondom: NAGYON SOKAT!!!! És még az se biztos, hogy elég lenne Neked.


Üzletembernek kapcsolatai vannak, amit vagy kiépít valahogy.

Ennek lehet eszköze egy felsőoktatási intézmény, mert rengeteg emberrel találkozik...


Sokat kell ismerkedni, megfelelő körökben, el kell tudni magad adni és az se utolsó, ha van ajánlóleveled...


Ezt egyetlen iskolában se tanítják.


Az életednek kell olyannak lennie, hogy vannak lehetőségeid, mert jókor vagy jó helyen...


"Pénztáros" Lőrinc sz@r se lenne, ha nem Viktor lenne haverja...

2017. jan. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Először végezz el bmilyen főiskolát, egyetemet, tanulj meg 2 nyelvet tárgyalóképesen, aztán majd eldöntöd mi akarsz lenni és mit dob a sors.
2017. jan. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
CEU, ott tudásra és kapcsolatokra is szert tehetsz.
2017. jan. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ezeket megfogadom!
2017. jan. 27. 15:31
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

CEU-n nincsenek alapképzések, a kérdező gondolom bachelor diplomát tud egyenlőre szerezni...

Külkereskedelmi kar (már jó ideje nem külön főiskola...) nagyon jó, azon belül is a nemzetközi gazdálkodás, 2 nyelvvizsga kell hozzá, van logisztikás szakirány ami jó az ilyen beszerzői, üzletközői típusú munkákra, amit írsz

a gazdálkodási és menedzsment is jó egy vállalkozói szemléletmód kialakításához, persze nem az iskolától leszel jó vállalkozó

2017. jan. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!