Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hány ledolgozott hónapnak...

Hány ledolgozott hónapnak kell lennie, hogy ha megszünik a munkaviszonyom, akkor is kapjam a munkanélküli segélyt?

Figyelt kérdés

Hogy működik ez ?hogy számolják?azt nem értem ha pl dolgoztam január 1-től február 1 ig.akkor 30 napot jelent?vagy úgy számolják,hogy csak azokat a napokat veszik bele,amelyeken bementem a munkahelyre?


Tehát a munkaviszony kezdete és vége között lévő összes napot veszik,vagy csak az aktiv ledolgozott napokat?


a másik kérdés hogy a gyakorlatban akkor ez hány hónapot jelent hogy kapjam a munkanélkült?és fontos hogy egybe legyenek meg a ledolgozott hónapok?

mert az én helyzetem az az hogy:

első munkahelyemen dolgoztam 3 hónapot

aztán volt 1 év kihagyás,a második munkahelyemen 4et dolgoztam.


2010. máj. 6. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:

bocs, az egészre nem tudok válaszolni.

annyit tudok, hogy a ledolgozott munkanapokat nézik. vagy 200 vagy 300 nap. e körül van. kb. 1 év munkaviszony kell.

2010. máj. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy egy év munkaviszony kell
2010. máj. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az utolsó 4 évet nézik, hogy abban hány munkaviszonyban töltött napod volt.

A munkaviszonyos napoknak nemcsak az számít, amelyik napon ténylegesen dolgoztál (bementél a munkahelyre), hanem amikor "élt" a munkviszonyod, azaz pl januárban nem 20 nap, amikor bent voltál, hanem 31 nap. Beszámítanak a munkaszüneti-, ünnep- és pihenőnapok is. Valamint a szabadság és a betegszabadság, táppénz is.

Az álláskeresési járadékhoz (az utolsó 4 évet figyelve) minimum 365 járulékra jogosító nap kell, az áll.ker.segélyhez 200. A járadéknál minden 5 munkaviszonyos nap után kapsz 1 járadékos napot, a segély fix.90 nap.

Nem kell összefüggőnek lenni a munkaviszonyoknak.

Ha esetleg volt alkalmi munkavállalóis napod, azt is beszámítják.

Durván számolva: a 3 hónap 90 nap, a 4 hónap 120 nap, az összesen 210 nap, ami álláskeresési járadékra nem, de álláskeresési segélyre jogosít. A segély lejárta után még "marad" 10 napod (210-200=10), amit "nem használtál fel", azaz a következő munkanélkülinél figyelembe veszik (ha nem csúszik ki a 4 évből)

Ha most szűnik meg a munkahelyed, akkor 3 napon belül menj el passzív táppénzre, ami most maximum 30 nap. Ez is járulékszerző napnak számít, valamint erre az időre táppénzt kapsz, csak utánna kezdődik az áll.ker.segélyes időd.

2010. máj. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én 200 munkanapot dolgoztam le.(vagyis majdnem 1 évet de az nem számít).Így most álláskeresési segélyt kapok 3 hónapig.25720FT.
2010. máj. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!