Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdő programozó béremelés?

Kezdő programozó béremelés?

Figyelt kérdés
Programozók, a béreteket mennyi idő után emelték meg, és hány százalékkal? Kezdőként mentetek vagy már rendelkeztetek tapasztalattal amikor felvettek az adott céghez? A béremelést automatikusan kaptátok, vagy nektek kellett harcolni érte?

2017. jan. 28. 13:25
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Minden fillérért asztalt kell borigatni a legtöbb helyen. Azt meg te érzed hogy mikor vagy olyan szinten hogy megérdemeld a béremelést.
2017. jan. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért remélhetőleg ez csak kevés helyen igaz amit írtál előző. Valószínűleg hamar vesztenék a munkavállalókat a multik ilyen "taktikával".
2017. jan. 28. 14:25
 3/10 anonim ***** válasza:
58%
Kezdő Junior Programozó 300 ezer Nettót keres kb itthon, külföldön ettől sokkal többet jobb feltételekkel, nagyon nagy hiány van itthon a programozókból, így nyugodt szívvel válogathatsz az állás ajánlatok között. Ha úgy gondolod, hogy megérdemled akkor kérni kell, ha meg nem adnak akkor, irány a következő hely ahol megkapod ennyi.
2017. jan. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm kezdőként nettó 500 ezeret keres egy bankban Java programozó ként. Sokat nem tanulhatta mert nem nagyon járt be az órákra, de a hawerja kapott egy jobb helyet és ezt átpasszolta neki, aztán ha nem tud valamit besegít neki.
2017. jan. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha lehet akkor azt kérném ,hogy programozók írjanak, és akinek "csak" az ismerőse, akitől hallott valamit az ne. Köszönöm. Első kézből szeretném az információkat. :)
2017. jan. 28. 18:07
 6/10 anonim ***** válasza:

Én magam is programozó vagyok, Swift-ben programozok.

Bár nem értem, hogy miért csak programozók válaszolhatnak.

2017. jan. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Programozók, a béreteket mennyi idő után emelték meg, és hány százalékkal?"


Nem kötekedni szeretnék de megszólításból is kikövetkeztethető ,hogy a kérdésem kiknek szól. Kicsit durvábban megfogalmazva: Nem az érdekelne ,hogy Pista bácsi mit hallott a szomszédjától akinek az egyik barátjának az ismerőse mondta. Az információtorzulást kizárnám. + Elképzelhetőek a bérek amiket írtál, de mondjuk a glassdoor adatival már nehezebben egyeztethető össze (és más portálok adataival). Ezzel nem firtatni szeretném az általad írt adatok valóságalapját hanem ezeket mint kirívó eseteket tekintem és várom a további válaszokat programozóktól. Veszem a bátorságot és azt mondom ,hogy diszkriminálom a nem programozói területen dolgozókat a válaszadást illetően. :)

2017. jan. 28. 18:20
 8/10 A kérdező kommentje:

Még egy fontos dolog:

Aki írja a kezdő bért megtenné ,hogy megad egy tapasztalati szintet a kezdőhöz? pl. 1 éves tapasztalat, 2 éves tapasztalat.


És a fő kérdés számomra ,hogy mennyire emelgetik fokozatosan a béreket (ha a megfelelő teljesítmény megvan és nem csak a lábát lógatja bent az illető) az idő előrehaladtával.

2017. jan. 28. 18:22
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Fejlesztőként kezdtem anno 15 éve, most egy 20 fős IT csapatot vezetek.

Nekem legtöbbször baromira meg kellett harcolni a fizetésemelésért az első 10 évben.

Aztán seniorként (nem 5 év után senior az ember, bármennyire is szeretik ezt hangoztatni...) már jóval könnyebb, 10 év tapasztalattal már eléggé megbecsült ember vagy, pláne, ha már egy csapatot vezetsz (nem csak technikai szempontból, hanem HR, stratégia, minden), így azért már könnyebb az ügy.


Viszont pl. a kollégáim (szigorúan nézve a beosztottjaim, de nem szeretem ezt a szót) bérét pont ezért igyekszem én emelni, ha megérdemlik, mielőtt még ők kérnék.

Volt olyan srác, aki 1-2 év tapasztalattal jött, de interjún elégé alulra lőtte be a bérét, na neki egy év alatt egy nettó százast emeltem rajta (btw, ezt baromi nehéz átverni, hogy egy év ottlét után miért kap valaki 50% emelést), így már azért reálisabb a dolog.


És hogy miért éri meg? Mert teljesen más a hozzáállása a munkavállalónak is ehhez, mintha minden fillérért harcolnia kéne. Legtöbbször a fejlesztők nem a plusz 30 ezer forintért váltanak új helyre, hanem mert az előző helyen úgy érzik, hogy lesz**ják őket.

2017. jan. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Előző: Nagyon normálisan gondolkodsz. Remélem sok ilyen vezető van. :) Én nem szeretek követelőzni, nem nyafogok semmiért, örülök annak ami van, de szeretném majd látni ,hogy ahogy telik az idő jobban megbecsülnek. Az egyre komolyabb feladatok része úgy érzem megvan :) A teljesítményemet már volt ,hogy honorálták így tényleg nincs okom panaszra. A kérdésem inkább a jövőre vonatkozik. Igazából ha az adott cégnél van lehetőség karrierre, szépen (ha nem is hatalmas ugrásokkal), de normalizálják és növelik a béreket akkor nem lenne értelme váltani, legalábbis fizetés miatt nem. :)
2017. jan. 29. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!