Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lesz ha nem írom alá?

Mi lesz ha nem írom alá?

Figyelt kérdés
Egy multi cégnél dolgozok több éve, mint ügyfélszolgálati munkatárs. Tavalyi évben a bérem 20ezer FT bruttóval több volt mint a minimálbér. Most a törvényileg meghatározott béremelés miatt megemelték 161 ezer Ft-ra. Mit tehet a munkáltató ha én nem akarom elfogadni azt, hogy minimálbért keressek, és nem írom alá a szerződésmódosítást ?

2017. jan. 30. 17:57
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Jól értem? Te nem akarod elfogadni a béremelést?
2017. jan. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a mostani minimálbér több, mint amennyi eddig a béred volt, ezért kénytelen a minimálbérre felemelni. Ez nem választás kérdése, hanem kötelező neki, ha elfogadod, ha nem.

Ha kevesled, akkor egyezkedsz vele. Abban az esetben, ha nem hajlandó többet fizetni, megteheted, hogy felmondod a munkaviszonyodat.

2017. jan. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első!

Igen, nem akarom. 5 éves tapasztalattal dolgozok pénzügyi szektorban, és ugyanannyit keresek, mint aki ma kezdett mellettem. Nem tartom igazságosnak.

2017. jan. 30. 18:17
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Akkor ezt kénytelen leszel megbeszélni a főnököddel. De készülj fel, hogy lehet, hogy megválnak tőled. Nem biztos, hogy fognak többet fizetni.
2017. jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazsàgos vagy sem, a bèr a munkavállaló ès a munkàltató megàllapodàsàn múlik. Aki most kezd dolgozni, mostani feltètelekkel tud alkudni bèrt. Te pedig kèrhetsz bèremelest. Vagy kapsz vagy nem. Ha nem, fel is mondhatsz, senki nem kötelez hogy ott maradj.
2017. jan. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Pedig írd alá
2017. jan. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%
Mint micsoda dolgozol pénzügyi szektorban?
2017. jan. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

3: és mégis honnan kellett volna tudnom??? Nem írtad le. Nem vagyok gondolatolvasó.

Így valóban elég fura a helyzet.

2017. jan. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Mint ahogy már írtam, nem kell aláírnod, attól még a béred "automatikusan" nőni fog a kötelező minimálbérig, és az lesz hatályban.

Az ilyen jellegű béremeléséhez nem kell a két fél egyezsége, mert ezt jogszabály írja elő. Elég ha tájékoztat róla, hogy X. Y. naptól ennyi és ennyi lesz a béred.

2017. jan. 31. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Estádio de Felchút ***** válasza:
79%

"Mint micsoda dolgozol pénzügyi szektorban?"


Valószínűleg egyszerű, mezei követeléskezelő, köznyelven "behajtó".


Ami a szituációt illeti, nem vagy köteles minimálbérért dolgozni, nyugodtan kereshetsz jobb munkát is.

2017. jan. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!