Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Targonca vagy "C" teherauto?...

Targonca vagy "C" teherauto? Mivel lehet jobban keresni, ill. elonyok, hatranyok?

Figyelt kérdés
Esetleg C+E, reggeltol estig? Vagy arra inkabb teherautokat hasznalnak?

2017. jan. 30. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak e kettőből lehet választani, akkor teherautó. Szerintem egyikkel sem lehet sokat keresni.
2017. jan. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Teherautó. 200 ezerért sincs normális sofőr.
2017. jan. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
200 ezer az a C jogosítvánnyal, nettó bért jelent?
2017. jan. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sima C-vel nehezebb elhelyezkedned ezt ne feled Viszont itt kérdés az hogy ha sofőrködésben gondolkodunk akkor csak is belföldben vagy esetleg külföldön?

Targonca hátránya az hogy kb 200k nettó a max amit kihozhatsz belőle ha jó helyre kerülsz, itthon persze. Teherrel akár 300k nettó is összejöhet ha jól helyezkedsz és már van némi tapasztalatod. Akik nemzetköziznek azok 400-500at is összeszednek magyar cégnél, német, osztrák cégnél (nyelvtudás szükséges) 2500-3000 eurot is összejöhet.

Sajnos a külföldi targoncás fizukat nem ismerem.


Előnyök/hátrányokról addig nem érdemes beszélni hogy soförködésnél belföld esetleg nemzetköziben gondolkodsz.

2017. jan. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Koszi a valaszt mindenkinek! Igen, sejtettem, h a soforkodes jobban fizet... Nemreg jottem haza kulfoldrol, ezert gondolkodom csakis belfoldben, nem mennek hosszabb utra, ezert gondoltam, h talan a sima C eleg lehet, bar az eredeti terv a C+E volt. Ha jol tudom, ha megcsinalom a C-t, frissen meg nem mehetek amugy sem az E-re. Szerintetek megerne azt is megcsinalni, ha belfoldon szeretnem nyomni, ugy h estenkent otthon aludhassak, nyilvan kevesebb a fizu, mint a "hardcore" kamionozasnak, de nem az az elsodleges. A targoncat valoszinu elvetem, mert hasonlo idobeosztassal azert megis jobban fizet a soforkodes, es igazabol jobban is erdekel..
2017. jan. 31. 00:30
 6/11 anonim ***** válasza:
angliaban dolgozo lengyel targoncas azt mondta hogy 2000 font havonta a keresete
2017. jan. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
amugy attol fugg hol laksz, nagyvarosoknal es kornyeken, pl.fehervar nem lehetetlwn, aldi, lidl terites, minden.nap otthon minden hetvege szabad, es 300k koruli fizetes. En igy hallottam, de beszeltem uzemanyag szallitoval is, az is hasonlot mondott
2017. jan. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
C után rögtön csinálhatod a ce-t ha már nem kezdő a vezetői engedélyed. Tehát ha van mondjuk két éve B kategóriád akkor mehetsz E-re. De akár kismotor jogsi is elég.
2017. jan. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kismotor jogsit úgy értsd hogy kell a B és a C kategória is, de ha mondjuk a kismotor jogsid van csak két éves, akkor is mehetsz CE-re. :) (előző voltam)
2017. jan. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Budapesten lakom jelenleg, igy remelhetoleg nem lesz problema munkat talalni. Az kiraly, h rogton meg is lehet csinalni az E-t, valszeg meg is fogom, a B-s jogsim lassan 13 eves lesz :, az nem akadaly. Csinalok meg egy emelogep kezeloit hozza, talan meg elobb mint az E-t. Koszi a hozzaszolasokat!
2017. jan. 31. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!