Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ér még BÁRMIT is egy középfokú...

Ér még BÁRMIT is egy középfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
A némettel vegigszenvedtem a gimit míg sikerült leraknom egy középfokú nyelvvizsgát. Most egyetemre járok, egy olyan szakra, ahol angolból lesz egy B2 szintű vizsgam, ami kiváltható angol nyelvvizsgával, így akkor már egyből azt próbálom lerakni valahogy. Eléggé elvagyok keseredve, mert azért szenvedtem végig a gimit a némettel, hogy ne keljen aggodjak, hogy nyelvvizsga miatt nem kapok diplomát, de most úgy látszik kezdhetem elölről az egészet. Érni fog valamit az a két B2-es nyelvvizsga, vagy ahoz se elég h szobaáljanak velem ?

2017. febr. 3. 00:01
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
A 2 nyelvvizsga nagyon hasznos. Nagyon sokat ér a munkakeresésnél, nyugodj meg. Az pont elég arra, hogy megértesd magad.
2017. febr. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Carragher_x ***** válasza:
100%
A nyelvvizsga egészen pontosan semmit sem fog érni. A nyelvtudásod, az igen. (Ergo nem kéne elhanyagolni, mert ha nem használod, akkor bizony pár év alatt durván vissza fogsz fejlődni.)
2017. febr. 3. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
72%
A nyelvvizsga olyan munkahelyeken ér valamit pénzben, ahol alanyi jogon jár nyelvpótlék. Pl. közigazgatás (polgármesteri hivatal) Ha két középfokú nyelvvizsgád van, akkor (ha jól emlékszem) 60-60% nyelvpótlék jár, azaz a 38.600 illetményalap 60 %-át kapod nyelvenként (angol,németre alapból jár) természetesen bruttóban.
2017. febr. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A Papír maga csak a közigazgatásban ér bmit is. A multit nem fogja érdekelni a papír, bedob téged egy angol nyelvű tárgyalásra, meetingre, igazgatósági ülésre és vagy érted és tudsz makogás nélkül beszélni, vagy hamar vége lesz a pályafutásodnak.
2017. febr. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ér semmit. Állásinterjún kell általában "külföldiül" beszélgetni pár mondatot. Nekem német felsőfokúm van és egy olyan helyre jelentkeztem ahova angol nyelvtudás kell, de abból nincs nyelvvizsgám. Az interjúra elhívtak, írtam a jelentkezésbe hogy nincs angol nyelvvizsgám de jól beszélem a nyelvet. HR-essel beszélgetni kellett pár mondatot, aztán fel is vettek.
2017. febr. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Közigazgatásban a diplomád és a nyelvvizsgád plusz 50 e nettót ér havonta , ha ügyintézőként dolgozol.Beszélni nem kell, az senkit sem érdekel , hogy tényleg beszéled e az adott nyelvet , a papír kell nekik.

Az évi 600 e Ft !

2017. febr. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!