Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ausztriában van diákmunka...

Ausztriában van diákmunka lehetőség magyaroknak nyáron?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, nyáron leszek 17 és egy barátommal szeretnénk kimenni kb. egy hónapra Ausztriába dolgozni. Hat éve tanulok németül, egész jó szinten vagyunk mindketten. Tud valaki valamilyen oldalt, ahol találunk munkát? Esetleg van valakinek hasonló tapasztalata?

2017. febr. 5. 17:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy egy hónapra bárki alkalmazna. Amúgy is szerintem túlkínálat van Ausztriában szakképzetlen munkaerőből.
2017. febr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Na, akkor neked is leírom, amit a másik kérdezőnek:


"Nem értem én ezt... Minden egyes fiatal kihagyja a számításából azt az apró tényt, hogy lakni is kellene valahol, valamiből (legalább egy hónapig, az első fizetésig). Vagy mindjárt biztosítsanak lakást is? :-)

Van félretett pénzed úgy min. 200 ezer ft? (lehet, keveset írtam)

Nos, ha van, akkor kb majdnem annyit fogsz kifizetni szállásra, utazásra, mint amennyit keresnél a munkával. "


Ezen kívül - Eu ide vagy oda - 18 év alatt aligha fognak alkalmazni, ráadásul a papírmunkák elintézése sem 2 perc - nem nagyon lesz olyan munkáltató, aki ezt 1 hónap miatt bevállalja - ez túl rövid idő... Ha meg feketén dolgoztok, akkor fennáll a veszélye annak, hogy ki sem fizetnek.

Ezzel szemben itthon a Tourinform szokott alkalmazni nyárra diákokat információs pultokhoz - ott tudnátok gyakorolni a nyelvet - utána meg kimehettek 1 hétre turistáskodni Ausztriába :-)

2017. febr. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!