Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magasabb fizetéssel (700. 000...

Magasabb fizetéssel (700. 000 vagy több) él úgy a magyar ember mint egy fejlett nyugati ország dolgozója?

Figyelt kérdés
A kérdés rólunk (is) szól. Írták ezen az oldalon, hogy egy jobb német dolgozó sokszor olyan 2000-2500 eurót kap. A 4000 euró az pedig nagyon szép pénz ott. Ott drágább az élet, bár nem olyan sokkal de azért mindenképp drágább. De itthon is egy középvezető kap olyan 700.000 forintot/hó (bruttó) és belőlük elég sok is van. De más jól fizető állás is ad ennyit. Persze vannak a felső vezetők akik meg bőven 1 millió felett keresnek. Akkor a Németországi 2000-3000 euró ezeknél még rosszabb szintet is ad. De a 4000 euró se ad jobb életet. Szerintem egy szakmunkás sokkal jobban él ott mint itt de egy jól fizetett német nem él jobban mint egy jól fizetett magyar. Szerintem nem nagy buli kimenni 2000 euróért egyszerű munkára mikor annál forintban is többet adnak itthon, egy közepes vezetőnek. Ráadásul olcsóbb is itthon az élet (főleg ha van ingatlanod).

2017. febr. 6. 10:05
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Egyik híresség mondta hogy olyan országban nem jó élni ami bárányokból és farkasokból áll. Sem bárányként sem farkasként nem jó. És van benne igazság. Vagyis ha van mondjuk 700 000 Ft-nak megfelelő jövedelmed nettóban, azzal boldogabb lehetsz egy olyan országban ahol a lehető legkisebbek a társadalmi különbségek. És az árak olcsósága ellenére sem biztos hogy boldog leszel azzal a fizetéssel egy olyan országban ahol nagyok a társadalmi külöbségek és látsz az aluljárókban több száz hajléktalant, meg látsz trilliárdosokat. Mert az utóbbi nem egy modern civilizációra fog emlékeztetni téged, hiába nyomkodják az emberek az okosmobiljaikat, meg hiába villognak a trilliárdosok vezető nélkül mozgó elektromos autóval, hanem egy sötét középkori feudalizmusra fog emlékeztetni ahol szintén vannak ezer hektárokat összeharácsoló földesurak és ellehetetlenített nincstelen jobbágyok. Hát ezért vállalják oly sokan azt hogy akár nulla nyelvtudással is nekivágnak a nagyvilágnak. Mert senki sem érezheti biztonságban magát olyan országban ahol bárányok és farkasok vannak. Mert ma lehet hogy ő Ben Hur, egy jómódú nemes, másnap meg már az ő hátán csattog a korbács egy gályán.
2017. febr. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez egy olyan dilemma, amit nem konnyu eldonteni.


Nemetorszagban nem kicsit dragabb az elet hanem sokkal :) Csak a legtobb ember ezt nem tudja Magyarorszagrol.


Brutto 700e forinthoz nem kell vezetonek lenni, egy multinal par ev tapasztalattal sima beosztott mernok is kaphat ennyit, sot tobbet is. Neki ilyen fizetessel tenyleg meg kell fontolni hogy elmenjen-e nyugatra.


Ami viszont nem osszehasonlithato: Nemetorszagban sokkal jobb az egeszsegugy es az oktatasi rendszer, es alapvetoen minden sokkal jobban mukodik.

2017. febr. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Tudom, hogy Németországban sok minden jobb de most anyagi oldalról néztem a dolgot. Az első válaszolóra reagálva pedig mindenhol vannak szegények és gazdagok. Amerikában pedig még nagyobbak a különbségek (tudom nem Európa de akkor is). Szerintem Magyarországon is van középmezőny a szegények és a gazdagok között. Például havi 1 millió forint nem szegénység de nem is lehetsz milliárdos belőle mint a vállalkozók. De a kérdés nem is erről szólt, úgyhogy ne boncolgassuk ezt a részét.
2017. febr. 6. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!