Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Orvoslátogató lehet valaki...

Orvoslátogató lehet valaki gyógyszerészeti laboratóriumi technikus képzéssel, vagy mindenképp diploma szükséges ehhez a munkakörhöz?

Figyelt kérdés

2017. febr. 7. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Orvoslátogatóknak általában nem szokott lenni diplomájuk.
2017. febr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy tudtam, hogy egészségügyi főiskolát írnak a legtöbb helyen, de kiváncsi lennék, esetleg aki dolgozik a szakmában, hogy van ez pontosan? Mindenhol ugyanazok követelmények végzettséget tekintve, vagy ez változó cégenként?
2017. febr. 7. 11:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Akinek halvány fogalma sincs a dolgokról az minek ír?


"Magyarországon a „Biztonságos és gazdaságos gyógyszer- és gyógyászati segédeszköz-ellátás, valamint a gyógyszerforgalmazás általános szabályairól” szóló 2006. évi XCVIII. törvény határozza meg, hogy milyen végzettséggel lehet orvoslátogatói/ gyógyszerismertetői munkakört betölteni. Összefoglalva az alábbi diplomák egyikének megléte alapfeltétel: orvos, gyógyszerész, egészségügyi főiskolai diploma, biológus vagy vegyész végzettség."


[link]

2017. febr. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Természetesen az első válaszolnak címeztem az első mondatomat, nem a kérdezőnek.
2017. febr. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pontos választ kedves utolsó!
2017. febr. 7. 12:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Régen még nem volt feltétel a diploma. Ismerek valakit akinek a muterja orvoslátogató és neki biztos, hogy nincs diplomája.
2017. febr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én gyógyszertári szakasszisztensként vagyok orvoslátogató... Tavaly vettek fel, tehát friss a dolog.
2017. febr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 bensdorp ***** válasza:
A kulcs a kérdésben az, hogy gyógyszert is ismertet-e az illető, vagy csak egyéb termékeket (pl. étrendkiegészítő, orvostechnikai eszköz, kozmetikum). A gyógyszerismertetés feltétele a 2. válaszoló által írt diplomák egyike. Minden más "orvoslátogatás" lehetséges diploma nélkül is.
2017. febr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es, és milyen a munka, szereted? Érdekelne ez a munkakör nagyon, és kiváncsi vagyok tapasztalatokra, ha esetleg privátban tudnál írni róla pár mondatot, nagyon örülnék neki!
2017. febr. 9. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!