Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Általános rendszergazda, vagy...

Általános rendszergazda, vagy kereskedelem és marketing logisztika szak? Melyik fsz ér többet?

Figyelt kérdés

Szeretnék tanulni még valamit. 26 vagyok, 3.5 éve dolgozom a logisztikában, de nincs szakmám, csak ugye a tapasztalat.

Szeretnék valami papírt is, sosem lenne baj ha több lábon állnék.

Diplomást képzésbe nem szeretnék belefogni. Egyedül ott a logisztikai mérnök érdekelne, de nem érzem magam olyan jónak hogy tényleg (munka mellett levelezőn) el tudnám végezni.

Persze nyilván tudom hogy ott sokkal, sokkal több jövő lehetne.

Jelenleg azonban ezen a két szak között gondolkozom.

A programozást tanultam felszínesen, abban végképp nem érzem hogy komolyabb szinten otthon tudnék lenni.

Szóval tudom hogy két elég tré szakmát néztem ki, de a kettőt ha összehasonlítjuk melyikkel van nagyobb esélyem elhelyezkedni, ha a jelenlegi munkám elveszne?

(itt a cégnél beszéltem a több diplomás műszaki informatikussal, aki azt mondta hogy igazából nem lényeg a diploma, mert a cégek tényleg hozzáértőt keresnek, és nem biztos hogy hamarabb alkalmaz egy diplomást )



2017. febr. 8. 07:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezek a képzések semmit nem tennének hozzá az égvilágon a karrieredhez. Miért nem próbálod meg a logisztikai mérnököt? Államira beiratkozol 280 ponttal. Ha nem megy ott hagyod. Sokkal több értelme van mint ilyen kamu papírokoat gyűjtögetni.
2017. febr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

egyszer elkezdtem már egy mérnök szakot jó pár éve.

Pont a matekkal volt bajom (analízis stb) és a logisztikai mérnök meg erre alapul kb. elolvastam a tantervet Matek 1-2-3, analízis 1-2.

Én az analízis 1-et sem tudtam megcsinálni, tanultam, készültem, haveroktól is kértem segítséget. A zh-kon mindig elhasaltam.

2017. febr. 8. 09:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Rendszergazda.
2017. febr. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2 logisztikus ismerősöm is állítja (az egyiknek csak középfokúja van, a másik diplomás)), hogy csak felsőfokú tudással (diploma) és magas szintű német és/vagy angol nyelvtudással lehet boldogulni a logisztikában.
2017. febr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

én egy középszintű logisztikai feladatkört láttam el eddig minden munkahelyemen.

Mivel egyszer már elhasaltam egy fősulis szakon, éppen ezért kissé tartanék újra belevágni, pláne munka mellett.

Nem lehetetlen ez, persze, csak ott nappalin sem ment, úgy, hogy semmi más dolgom nem volt, csak tanulni, meg bejárni. Nem érzem magam "képesnek" arra hogy diplomát szerezzek.


Szóval akkor inkább rendszergazda?

2017. febr. 8. 10:24
 6/6 anonim ***** válasza:
háááát, aki a rendszergazdát mondja nem tudom mire alapozza, ez a "nem kell diploma csak a tudás számít" urban legend kategória, persze ha nagyon jó vagy és az életed az informatika akkor akár találhatsz is munkát, egyébként én a logisztikát ajánlom vagy akár egy light-os főiskolát pl gazdálkodás szakon, mégiscsak diploma és előre vihet... akár az fsz után
2017. febr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!