Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha adott két hasonló profilú...

Ha adott két hasonló profilú és árbevételű cég kb ugyanannyi alkalmazottal, akkor az egyik miért tud ÖTSZÖRÖS fizetést adni?

Figyelt kérdés

Jelenlegi munkahelyemen dolgoznak kb 20-an, az árbevétel 3-4 száz millió.


A termék (gépipar) nagyon egzotikus, ezért nagyon nagy pénzeket lehet vele lehúzni. A tárgyi körülmények siralmasak, a fizetések úgyszintén.


Adott egy másik cég, ami hasonló területre szánt terméket ad, de sokkal "földönfutóbb" a termék, értem ezalatt, hogy 100x több konkurenciájuk van. Árbevétel hasonló.


Mégis ott 5-6x-os fizetések vannak. Pedig nyilván a hasznuk kisebb és mivel nem egy düledező szemétdomb a gyáruk így a rezsijük is magasabb...És ráadásul bérleményben vannak!


De akkor mégis ott hülye a góré, ha szétosztogatja a pénzét? :O


2017. febr. 8. 18:11
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

hát az a szerencsés helyzet, hogy a rövid leirás is pontos képet ad:


ELSŐ CÉG: idős tulajdonos, aki privatizáció során zsebelte be a céget az államtól, azóta egyetlen törekvése, hogy mindent magán vagyonná alakitson. Minden romos, elhanyagolt, gazdátlan, az emberek nagyon alacsony béreken vannak. A termék annyira speciális, hogy még igy is versenyképes tud maradni.


MÁSIK CÉG: a termék nem nagyon speciális, sok a konkurencia. Árbevétel, alkalmazottak száma hasonló. Bérleményben vannak. Mégis tud adni rendes fizetéseket.


Aki nálunk dolgozott egy különösebben nem nagy tudású ember, autocadben rajzolgatta a tartályok rajzait, meg esetleg egy házilag tákolt excel táblával ellenőrizte szilárdságilag a falvastagságokat. Meg összerakta az alapanyagok bizonylatait.


Nagyjából ennyi volt a munkája, semmi kutatás-fejlesztés, semmi modern szoftver. Persze szorgalmas volt, de favágó stilusban operált. Én most ugyanazt csinálom amit ő, és nagyon sok részt sokkal gyorsabban és hatékonyabban csinálok meg. És persze szivok amiatt, hogy ez a csávónak csak egyetlen tényező volt fontos: KÉSZLEGYEN. Mindegy, hogy milyen összedobált és lekövethetetlen a munkája, cska legyen kész. Nekem ez a módszer sosem tetszett.

2017. febr. 8. 23:29
 12/12 anonim ***** válasza:

" És miért nem mész át a másik céghez? :-)"


7-es vagyok és nem véletlenül kérdeztem, amit kérdeztem: lehet, most lehúztok, de nekem ez a kérdés nem arról szól, hogy a kérdező megtudja a valós gazdasági okokat, hanem arról, hogy kiírhassa magából az irigységet (a másiknak jobban megy, pedig rosszabbul dolgozott (szerinte))


Úgy tűnik, ezt is a kérdező kérdezte, tehát ugyanarról van szó:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..


Kérdező, 3 éve dolgozol és már a bruttó 650 ezer ft-os fizetésre irigykedsz. Az általad említett ember pedig 8 éve. Még azt is leírtad, hogy aláírod, szorgalmas: épp ezért, azt nem tudhatod, hogy annak ellenére, hogy a munkahelyén szerinted csak "rajzolgatott" - emellett milyen tudást szedett fel mellette. Lehet, hogy a munkahelyeden csak arra volt szükség, hogy "rajzolgasson" és Ő ezt kevésnek érezte - ezért lépett tovább.


Azt írod:

"akik sokat keresnek:

- igen okos, stréber gyerekek, akik diplomázás után még azt sem tudták hova mehetnének dolgozni, csak beirták googléba, hogy "gépészérnök állások" --> első találat: BOSCH

...

két héten belül kezdtek is."


és

"jelentkeztem már egy jópár állásra, fel is vettek volna helyek, de hasonló kaliberü fizetésekért :(


Elég rossz érzés, hogy a kevés fizetést ADNI TUDÓ kis cégben a vállalkozó tulajdonos komolyan vesz és fel akar venni, a nagy cégeknél még csak fintorognak rám és leráznak.

hasonlóan gagyi helyre meg nem akarok átmenni :(


az én munkámból volt egy korábbi ember, aki 33 évesen, 8 év munka után ment át egy másik helyre, ahol 130 nettó helyett 650 ezer forint lett a fizetése."


És mondd, mégis hogy lehet stréber az, aki beírja a keresőbe, hogy Bosh és két hét múlva kezd.


És akkor Rád miért fintorognak a nagy cégek?

Az van, hogy a másik ember nyilván jobb önéletrajzot, motivációs levelet ír, jobban tudja eladni magát, netán esetleg szakmailag felkészültebb.

Nem irigykedni kell, hanem tanulni, fejlődni, képezni magad és akkor Te is eljuthatsz odáig.

2017. febr. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!