Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan VÁLTSAK munkahelyet?...

Hogyan VÁLTSAK munkahelyet? Egy idő után feltűnő lesz a sok kéredzkedés?

Figyelt kérdés

Sajnos nem vagyok olyan talpraesett, hogy 1-2 hónap alatt találjak másik munkát, ilyen fél-egy évig meg nem lehet állandóan kamu indokokat kitalálni, hogy miért engedjen el hamarabb, vagy később megyek munkába...


Vagy mondjam meg, hogy főnök másik munkahelyet keresek, nem várhatom meg mig maga egy nap majd bezárja ezt a szemétdbomdot és akkor meg hoppon maradjak? Majd a végén elszámolunk és levonja a bérből amiket én munkakeresés miatt nem töltöttem a munkahelyen...


Ugyanis ez egy ilyen cég, sajnos nagyon a végét húzza...ha én elmegyek, akkor nagyrészt megáll az élet, mert a helyemre ennyi pénzért GARANTÁLTAN NEM FOG SENKIT SEM TALÁLNI.


Meg ha találna is valakit, az nem tudná csinálni, mert ezt a dolgot 1 év megtanulni a nulláról.


2017. febr. 8. 23:59
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom, mi a szakmád, de az önéletrajzok nagy része a kukában landol - szóval nyugodtan kezdj el keresni.

Aztán van a telefonos körös interjú - ennél még mindig nem kell elkéredzkedni.

Ha meg a végét járja a cég, akkor nem értem, mi a problémád? Ha így van, akkor a magam részéről odaállnék a főnök elé és elmondanám: én így látom, valóban így van-e, kezdjek-e el munkát keresni, stb. Szerintem sokkal korrektebb és becsületesebb, mint titokban "remegni"

Amúgy meg ha munkanélküli lennél, akkor bizonyos feltételek teljesülése mellett 3 hónapig jár az álláskeresési támogatás - tehát nem maradnál hoppon. Az alatt tudsz munkát keresni.

2017. febr. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

szerencsére az esetek több mint 30%-ában felhivnak jelentkezéseim után. Ennek egy része HR toborozó cég, aki semmit nem ért a szakmához és telefonon kell neki beszélni ezt-azt, utána általában behiv.


De annak az interjúnak még mindig semmi köze a munkát adó céghez...


Vannak akik direktbe behivnak, ezek főként kisebb cégek, legtöbbször nem egyezik az elképzelésünk és sikertelen lesz az interjú. Vagy nem érdekel a munka vagy keveset tudna adni.

2017. febr. 9. 09:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"vagy keveset tudna adni."

Hát akkor zárd rövidre a dolgot, vágj a "lecsó" közepébe (tudom, nem illik) és mondd meg nekik már a telefonos interjúnál: vagy megmondják, mennyit tudnak fizetni vagy el se mész. Így aztán láthatják, hogy "nyeregben vagy" és Te is lerövidítetted az "időlopási" tényezőt.

2017. febr. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Hát ilyenkor kéne az, hogy legyen legalább 6 hónapra elegendő megtakarításod.
2017. febr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
van annyi megtakaritásom.
2017. febr. 9. 12:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor meg hol a probléma? Én nem látom... :D

Ilyenkor csak azt sajnálom, hogy feleslegesen fecséreltem az időmet nem létező problémára :-(

Ha megszűnik a munkahelyed, 3 hónapig kapod az álláskeresésit meg van 6 havi tartalékod én meg lüke fejemmel itt tanácsokat adok (nekem nincs 6 havi, de ha nem írogattam volna itt, akkor azalatt is "gyárthattam volna" :-)

Bocs, kérdező, de ilyenkor totál pipa vagyok .-(

1,3-as vagyok

2017. febr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem nagyon értem, hogy ez esetben min görcsölsz.
2017. febr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!