Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mégis miért kérnek egy betanít...

Mégis miért kérnek egy betanított gyári munkához fényképes önéletrajzot?

Figyelt kérdés
Egy jelentéktelen gyár, egy vidéki városban, semmilyen szakmai előképzettség nem kell a munkához, 100%-ban betanított munkakör. A hirdetésben az szerepel, hogy a munka jellegéből adódóan női munkaerőt keresnek. Főnök úr szereti a jó nőkön legeltetni a szemét unalmas óráiban? Vagy nem is csak a szemét...? Vagy esetleg a romák ellen szól ez a nagy válogatás? Ti mire gondoltok kinek az agyszüleménye ez, hogy egy ilyen munkára fényképes önéletrajz kell, és mi célból?
2017. febr. 9. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Ha ilyen dolgokon fennakadsz és problémázolakkor életed végéig egy gyárban fogsz rohadni.
2017. febr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem kell ezt ennyire túlbonyolítani.

Egy fényképes önéletrajz megírásához kell tudni írni-olvasni. Vagy legalább írni. Nagyon komoly tényező ez a gyári munkások válogatásánál: nem is hinnéd, az ilyen betanított munkákra hány teljesen reménytelen analfabéta jelentkezik. Azokkal pedig semmire sem mész.

Aztán ott van a fotó is: ki lehet szűrni a cigányokat, lerobbant alkeszeket, k***ákat és egyebeket. Egyiknek sincs helye a gyárban - ha van helyette más, de vidéken lassan már nem nagyon van miből válogatni.

Egyébként meg sokszor nem is a "főnököt" érdekli az ilyesmi. Az beterelné az utcáról a népet válogatás nélkül, csak legyen valaki a szalag mellett. De ha mondjuk egy multi itthoni fióktelepéről van szó, akkor még az utolsó betanított munkához is kötődik valamilyen céges előírás, hogy hogyan kell pályáztatni, milyen pályázati anyagnak kell lennie. Abba pedig nem fér bele az "elment a kapu előtt, aztán berángattuk". Kell, hogy legyen valami, amivel a dolgozó pályázott.

2017. febr. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Időt takarít meg magának és a jelentkezőnek is.

Ha fényképről nem szimpatikus be sem hívja.

Fénykép nélkül bemegy a jelölt váltanak pár szót kap egy illedelmes majd értesítjük ígéretet.

Minek lefutni ezeket a felesleges köröket.

2017. febr. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Sok gyárba is a felvétel már pofára megy,sajnos.
2017. febr. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy azért is kell, mert ha a végén majd szelektálnak, akkor a HR-nek az arcod fog beugrani és az alapján fogja visszakeresni az önéletrajzod.

Nem tudom mi igaz belőle.

2017. febr. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Most komolyan, 2017ben tényleg ezen kell problémázn, hogy egy önéletrajzba miért kérnek egy képet rólad? Igen biztos azért, mert meg akar dugni a főnök. Szánalmas üldözési mánia.
2017. febr. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Állásinterjún, meg munka közben meg legyen rajtad símaszk, hiszen egy betanított munkánál ott is lényegtelen, hogyan nézel ki. Nehogy megerőszakoljanak vigyázz.
2017. febr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Fatal_3rror_ ***** válasza:

"Főnök úr szereti a jó nőkön legeltetni a szemét unalmas óráiban? Vagy nem is csak a szemét...?"


Egyrészt honnan tudod hogy férfi a "főnök"?

Másrészt nem a "főnök" szokta elbírálni ezeket a dolgokat.

Harmadrészt nem tudom láttál e már gyárat, én még egyikben sem láttam hogy topmodellek dolgoztak volna.


Amúgy meg jó előre tudni ki is jelentkezik, főleg ilyen állásokra, ahova 300 ember adja be ugyanazt a sablon, semmilyen szöveget, aztán válassz közülük. Ha valakinek az értelmi szintje addig nem terjed, hogy ennek az alap kérésnek eleget tegyen, azzal már ki is esik, van helyette másik. És tényleg ki lehet szűrni vele a nagyon lezüllött, amőba összetettségével gondolkodó egyedeket.

2017. febr. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!