Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mihez fognátok ha apátok...

Ti mihez fognátok ha apátok meghalna és rádszállna az ő 200 milliós tartozása a bankok felé?

Figyelt kérdés
2017. febr. 9. 22:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Lemondanék az örökségről ha a hagyaték kevesebb.
2017. febr. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jól fizető munkám lesz, ha elvégzem az egyetemet, de ahhoz nem fizet elég jól hogy 200 milliót visszafizessek... Egyszerűen kilátástalan vagyok. A normális az lenne ha egy kis lakást vagy házat és némi kp-t ráhagy a szülő a gyerekekre. De etyke gyerek vagyok, cserébe megörököltem 200 milla minuszt, f.asza. Nem vagyok egy nagyravágyó ember, de azért nem bántam volna meg ha nem -200 millióval kezdem az életet.. Mindig is éreztem hogy apám egy önző f.arok(Isten nyugosztalja), és persze volt egy álma amit teljesíteni akart, de elb.aszta, és ezt nem lett volna képes beismerni életében, egyszerűen nem érdekelte a tartozás, csak persze az nem jutott eszébe hogy az mind rám fog szállni. Nekem is lett volna egy olyan álmom hogy normális életet éljek, legyen egy szép családom. De nem, nem lesz. Az egész életem arról szól majd hogy ezeket a szarokat visszafizessem. Se többről, se kevesebbről. Komolyan, ha feleségül akarnék venni valakit akkor azt fogom mondani hogy nem lehet, nincs jogom elcseszni mások életét. Egyszerűen nem tudom hogy mi lesz így... És azt se tudom hogy ezt most miért írtam le. Talán hogy az emberek többsége ne sajnálkozzon hogy nincs ájfon 7 már a kezében.
2017. febr. 9. 22:46
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet, csak egyből utcára kerülnék, pláne hogy még egyetemre is járok...
2017. febr. 9. 22:48
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Visszautasítod az örökséget, vagy ha vannak benne olyan tárgyak, amit azért jó lenne megkapni (bár ez amúgy is megoldható), akkor elfogadod, saját pénzből kifizetsz annyit, amennyi az örökség aktívái, a többi adósságot meg hagyod. Az örökös - általános esetben - nem köteles a hagyaték erején felül teljesítenie a hagyatéki tartozásokat.
2017. febr. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Lemondasz az örökségről, kihúzod az egyetemet koleszba, aztán már úgy is sínen lesz az életed, hiszen ahogy írtad, jól fizető munkád lesz.
2017. febr. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Na igen, csak az a baj hogy anyukámnak is kell élnie valahol, bár ezt kihagytam sajnos a szövegből. Egyébként pénzügyi szektorba tervezek menni az usába.
2017. febr. 9. 22:54
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

1. nem kell elfogadni

2. csak az örökség értékéig öröklődik az adósság

2017. febr. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Haladjunk, kerem, nincs itt semmi latnivalo. Unatkozo felsotagozatos trollcsira, nem tud aludni, helyette gyk-ra irkal. A kerdes nyilvanvaloan 100% kamut tartamaz.
2017. febr. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ha elfogadod az örökséget, vele a 200 milliós tartozást bankok felé, akkor ugyanúgy hamar az utcára kerültök ha nem tudjátok fizetni a tartozást, mintha visszautasítanád az örökséget.
2017. febr. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Elutasítanám, elvégre nem vagyok teljesen hülye.

Most is albérletben élek, ebbe még nem halt bele senki.

2017. febr. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!