Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Albérletben lakunk és az...

Albérletben lakunk és az egyik lakónak van NAV tartozása, amit nem akar/tud befizetni. A NAV elfogja vinni a többi albérlő értéktárgyait is a lakásból a behajtás napján?

Figyelt kérdés
Ha igen, csak a testemen keresztül...
2016. júl. 1. 12:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tulajdonos nem tudja hitelt érdemlően bizonyítani, hogy a kérdéses tárgy nem az adósé, akkor igen.
2016. júl. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Úgy van ahogy első írja. Balhézni meg nagy szavakat használni meg lehet, de jobb lenne inkább, ha megpróbálnátok elrekkenteni a drágább cuccaitokat valahova.
2016. júl. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Hát én úgy tudom, hogy elsősorban inkasszózni próbálnak, számlát/fizetést zárolnak és csak utána, ha nincs behajtható pénz, akkor jönnek értéktárgyakért.

De lehet, nem jól tudom.


A lakó meg jobban tenné, ha inkább egyezkedne a NAV-al a részletfizetésről, mint hogy megvárja, míg elviszik a tárgyait, ráadásul, ha nincs mit elvinni, azzal nem ússza meg a tartozás megfizetését - max évekig görcsölhet még, hogy mikor ront rá a végrehajtó, mikor zárolják le a számláját, stb. nem tud egy hitelt felvenni (mondjuk azt nem is kéne :D), stb.

2016. júl. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nincs bejelentett munkája, nincs kocsija, nincs ingatlana
2016. júl. 1. 15:01
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Szia én kórházban voltam, mikor a lakótársamnál foglaltak, elvitték a 2 hetes gépemet, 3 hónap volt mire visszakaptam, de ekkor már ki volt belezve, az asztalomban elzárt 210 000Ft kp-nak is nyoma veszett asztalostól együtt.


Irataimat a kukából sikerült még megmenteni, parkettázni akartam a szobám és a dobozoknak számlástul nyoma veszett.

Mindent ellopnak, ami nincs lecsavarozva, de ami le van azt is viszik, közel fél millát buktam a lakótársam 250e-es tartózásán!


Javaslom tegyél a szobádra lakatot, hívd ki a rendőrséget mikor jönnek és a szobádba ne enged be őket, ha a töketlen rendőr fél megállítani a tolvaj bandát neked kell!

2016. júl. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
#5 Azért ilyenkor egy igényperrel és rendőrségi feljelentéssel érdemes próbálkozni.
2016. júl. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Az adós bérlő jelentkezzen onnan ki!
2016. júl. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5-ös válaszoló szerintem valami izgalmas filmet nézett!


Amit Te írsz, olyan nincs! A végrehajtó 99 %-ban nem viszi el a lefoglalt holmit, hanem jegyzőkönyvben rögzíti a lefoglalt tárgyakat, megadva a becsértékét. Készpénzt is csak úgy foglal le, hogy nyugtát ad róla, aminek a sorszámát szintén rögzíti a foglalási jegyzőkönyvben.


Ha a foglalás idejére rendőrt hívsz, azt tedd meg nyugodtan, ugyanis ők szokták biztosítani, hogy a végrehajtó bejusson az ingatlanba akár akkor is, ha Te nem tartózkodsz ott. Tehát nem megakadályozni fogja a foglalást, hanem segíteni.


Abban az esetben, ha olyan tárgyat foglalnak le, amelyről bebizonyítod, hogy nem az adósé, akkor a foglalás alól feloldják, és "viheted". Ha nem tudod bizonyítani, akkor pedig az adós ellen egy igénypert nyújthatsz be a bíróságra annak érdekében, hogy visszakapd azt, ami a Tied.

2016. júl. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 vagy a lakótársa volt olyan szíves és kipakolta
2016. júl. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
... hát inkább az történt... :(
2016. júl. 5. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!