Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem tudják megmondani...

Miért nem tudják megmondani már a telefonba hogy mennyi a fizetés állásinterjú elött?

Figyelt kérdés

Mikor eldöntöttem hogy munakhelyet váltok több áláshirdetésre is jelentkeztem és sok helyről vissza is hívtak, de valahogy a telefonba nem akarták megmondani hogy fizetésügyileg mire számítsak és akkor ilyen fél órás meg egy órás interjúztatás után kinevetteték magukat 120-130 ezres fizetésel.

Miért nem lehet megmondani már amikor felhívnak hogy mennyit fizetnek és akkor megmondom hogy köszönöm nem egymást keresük.

És nem rabuljuk feleslegesen egymás idejét se.



2017. febr. 10. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Mert ott lapvetően egy bértárgyalást is lefolytatsz, lehet annyira meggyőzöd őket élőben, hogy 130 ezer helyett hirtelen a 200 ezret is meg tudják adni (mondtam most 2 számot)
2017. febr. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Mert látatlanban nem tudnak mit mondani. Ne te faggasd őket, ha ennyire fontos, mondd meg a telefonba nyíltan, hogy te x ezer forint alatt nem vállalod ezt a munkakört és várd a választ.
2017. febr. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Mert nem biztos, hogy mindenkinek ugyanannyi fizetést ajánlanak.
2017. febr. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Így van, én dolgoztam asszisztensként állásinterjúkon. Volt hogy a főnök azt mondta adna a munkáért nettó 180-at, de nem jelenti ki az elején, mert van olyan hülye aki elvállalja 110-ért is, de van olyan akiért meg ő kapkodott, akkor neki ajánlott többet is csak vállalja el.
2017. febr. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen logikus. A végén úgyis megtudod a nagy titkot, hogy mennyit fizetnének. Ezért felesleges lenne titkolni. Az is lehet, ami az előző válaszban volt, hogy személyfüggő. De ha egy olyan embert keresnek, aki már megfelelően el tudja végezni azt az adott munkát, akkor miért ne adnák neki oda a rászánt összeget?

Az meg akkor derült ki, hogy milyen hatékonyan dolgozik, ha felveszik próbaidőre.

Akkor mi maradhat? Leginkább az, hogy a cégek egymással is versenyeznek a munkaerő piacon. Ha valaki telefonál, az lehet akár a konkurencia is, aki történetesen szintén ugyanarról a területről keres embert. Tarthatnak attól, hogy ő szerzi meg a legjobb munkavállalókat azzal, hogy már alapból föléjük ígér. Sokszor cégen belül is titokként kezelik, hogy ki mennyit keres, mert még lázadás törne ki, ha kiderülnének bérkülönbségek. A munkatársak sem mindig mondják (vagy mondhatják) el egymásnak a pontos fizetésüket. Szarrágó világban élünk.


Azt meg én nem értem, hogy bizonyos szellemi munkákra miért kell mindenképpen társalkodós pofazitire menni, az internetes videokonferenciák korában. Hogy 3D-ben is megnézzék az alanyt? Megszagolják?

Vagy egyértelműen igazolható, sokéves szakmai múlttal rendelkező alanyokkal alap teszteket kitölttetni? Nekem volt már ilyen és már csak poénból is szándékosan teljesen elbsztam, mert nagyon nem voltak szimpatikusak, hogy lássam, mi a reakciójuk. Még rá is kérdeztem, hogy ugye nem vettek fel? Nehogy mégis véletlenül azt mondják, hogy igen. Már megtehetem, hogy be se teszem a lábam olyan helyre, ahol nem érdeklődnek a referenciáim iránt.

2017. febr. 11. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

Pálinkás szép reggelt!

Van egy egyszerű módszer, csodálom, hogy józan paraszti ésszel még nem jöttél rá:

"X forint bruttó személyi alapbér a bérigényem, belefér-e Önöknek?"

Spórolj időt magadnak és a cégnek is. Ha nem egymást keresitek, fölösleges interjút lebonyolítani.

2017. febr. 11. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ha valahol előre lehet tudni a munkabért, akkor az 127500Ft idén. Minden máshol többek közt a bérigényeddel is versenyzel a többi jelentkezővel a tudásod mellett.
2017. febr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem ha megkeres egy cég vagy egy fejvadász, akkor megkérdezem miről van szó és ha érdekel, akkor mondom, hogy rendben, 700k bruttó plusz bónusz körül van az a határ, ahol már érdemes váltanom, megfelel-e nekik, ha igen akkor bemegyek interjúra. A cégek 3/4-e közli hogy 500 körüli bérsávban gondolkodik, ami teljesen rendben is van, nem egymást keressük, 5 perc alatt kiderült, mindenki mehet a dolgára.
2017. febr. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!