Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amikor egy embert behívnak...

Amikor egy embert behívnak interjúra, előtte le szokták csekkolni a neten?

Figyelt kérdés

Pl. megnézik közösségi oldalakon, vagy beírják az illető nevét a keresőbe?


Ez mennyire bevett szokás?


2017. febr. 12. 07:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább semennyire. Max ha linkedin profillal jelentkezett.
2017. febr. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Ha a majdani fônok valogatja az oneletrajzojat akkor szinte biztosan lecsekkol es bizony nem mindegy mi van a facebookon. Ha csak fejvadasz vagy HR-es valogat mèg akkor ok nem valoszinu
2017. febr. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Anno, amikor én interjúztattam (mint leendő főnök), mindig lecsekkoltam. Már akinek nyilvánosak voltak az adatai...
2017. febr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb városokban, nagyon cégeknél egyre inkább elterjedt, kisebb városokban, egyszerűbb, kisebb cégeknél nem biztos, még nem igazán bevett szokás.

Szóval előfordulhat, úgyhogy nem mindegy, hogy mi van rólad a neten.:)

2017. febr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem kell telehányni az internetet szamárságokkal :D

Simán elképzelhető, hogy rágoogle-z a jelentkezőrre, persze ha ilyen általános neve van, mint Kovács Béla, akkor bukta. Ha már megteheti, miért ne nézne meg?

De ha ennél már 2 fokkal ritkább a neved, állítsd be a közösségi oldaladat úgy, hogy ismeretelen ne lásson belőle semmit, mert nincs köze hozzá.

2017. febr. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Eleve baromság... Egy multinál egy vezető ugyan mikor ér rá arra, hogy jelentkezők FB profilját nézegesse?

És még ha rá is ér és annyira beszűkült, hogy nézegeti akkor mit lát? Mi relevánsat szűr le abból, ha megnézi a delikvens 5 évvel ezelőtti nyaralási képeit és esetleg a hétvégi partifotóit?


Semmit az ég világon. Lehet a világ legjobb munkaereje is hétfőtől péntekig, hétvégén meg kiengedi a gőzt.

Meg én még sosem dolgoztam olyan multinál, ahol egy karácsonyi buli ne abból állt volna, hogy work level 0 embertől a felsővezetőig mindenki ocsmányul bebaxott - akkor meg?


Egyedül akkor tudom elképzelni, ha valaki annyira idióta, hogy publikus profilon a pötsét fényképezi vagy neonáci indulókat oszt meg. De az ilyen dilettáns.

2017. febr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem a vezető csekkoja az embereket te észkombájn, hanem aki a kiválasztást végzi... Pont azt szűri le, ha a jelölt profilja rogyásig van pl. rasszsista, szélsőséges, gyűlöletkeltő vagy szimplán szánalmas posztokkal, azzal jobb nem foglalkozni.
2017. febr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

#6: Kb félóra alatt átfutható a másnapi 5-6 jelentkező. Mit néztem? Nem a bulifotókat, és a családi albumot.

Helyesírás, igényesség, alap intelligencia.

Az interjú 20 perce alatt bárki meg tudja játszani magát. Egy adatlap, egy idővonal sok mindent elárul az emberről.

2017. febr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem nézik, ha néznék, nem szenior mérnök lennék egy multinál :D Elég egyedi nevem van, de még a telefonszámom is kint van a facebookon

A linkedin profilom nézik, mert az alapján hívogatnak.

2017. febr. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

# 8


Gondolom sokra mentél vele egy zárt profilon, ahol semmilyen posztot nem látsz...


Amúgy meg továbbra is baromság, ráadásul értelmetlen is. A magánéletnek köze nincs a szakmai kompetenciához. Ahol a vezető azt hiszi, hogy van (meg ahol ráér fél-egy órákat tökölni ilyesmivel...) ott nem érdemes dolgozni.

2017. febr. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!