Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy megpályázott állásra...

Egy megpályázott állásra általában mennyi idő alatt hívnak be interjúra? Mennyi idő elteltével érdemes lemondani róla?

Figyelt kérdés
Januárban végeztem az egyetemen, múlt héten szerdán, illetve pénteken pályáztam 4-5 állásra. Arra lennék kíváncsi, hogy nagyjából mennyi időn belül lehet számítani arra, hogy behívjanak interjúra? Illetve hány "jelentkezésmentes" hét elteltével érdemes lemondani egy adott állásról?
2017. febr. 6. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A jelentkezési határidőtől számítva 1-2 hét.
2017. febr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Jól tudom, hogy a jelentkezési határidő előtt is hívhatnak, vagy általában inkább megvárják a jelentkezési határidő lejártát, összegyűjtik a jelölteket és akkor hívnak be?
2017. febr. 6. 13:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül várják meg a határidőt. Én is voltam már úgy interjún, hogy még nem járt le a határidő, és mondták is, hogy majd utána fognak visszajelezni, hogy visszahívnak-e még egy körre, mert lehet, hogy lesz másik jelentkező is, aki megfelelne.
2017. febr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
2 hét kb. Ha vhova pl. febr 1-jén jelentkeztél és 15én még nem hívtak, akkor kb. felejtős. (kivételek persze mindig vannak). Van ahol megvárják a jelkezési határidőt, ősszegyűjtik az összes Cv-t, utána válogatnak, van, ahol viszont folyamatos a behívás.
2017. febr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában pár hét, de nincsen rá éles szabály, mindig van pár kiugró eset pl. 2008-ban jelentkeztem egy helyre, és most pénteken jeleztek vissza.
2017. febr. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!