Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem igazságtalanság egy kicsit?

Nem igazságtalanság egy kicsit?

Figyelt kérdés
Először is elnézést, ha rossz kategória. A kérdésem pedig arra irányul, hogy nézegettem állásajánlatokat, és majdnem mindegyiknél elvárás volt a jó megjelenés. Tételezzük fel, hogy van 2 ugyanolyan képesítéssel/tudással rendelkező nő, az egyik csinos, a másik pedig kicsit molett. Akkor egyértelmű, hogy a csinos fogja megkapni? Ne értsetek félre, nem rám vonatkozik, nincs súlyfeleslegem (volt) , de akkor is igazságtalannak érzem kicsit, hogy egy molettebb nő hátrányból indul. Szerintetek?

2017. febr. 13. 08:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%

A "Jó megjelenésö" nem feltétlen a "nem-molett"-re utal, hanem az ápolt külsöre.

Persze ha a molett alatt a plusz 15-20 kg-ot érted, az nem molett, hanem kövér.


De ha olyan munkahelyröl van szó, ahol reprezentálni (is) kell, ott jogos ez az elvárás.

Képzeld el, egy fittneszcenterben egy 100 kg-os nönél kell jelentkezni - nem gondolod, hogy ez negatív lenne az üzletmenetre.

2017. febr. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%
Ez egész biztos nem szalagmunkásra vonatkozik vagy könyvelöre, hanem olyan munkára, ahol számít az ápolt megjelenés - és ebbe beletartozik többek közt a nem-elhízott kinézet is. A molett meg az elhízott két külön kategória, ahogy a molett (nem kövér) meg a csinos sem ellentétes egymással.
2017. febr. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%

A "jó megjelenés" ápoltsagot, biztos fellépés jelent és nem azt, hogy az illetö modellalkat legyen.


Meg igencsak kérdéses, hogy szerinted mit jelent a molettség, mert ha csak pár plusz kilót, az nem hátrány (hacsak nem tényleg modell jellegü munkáról van szó), de ha 10-20 kilós túlsúlyt minösítesz annak, az már egyáltalán nem molett, hanem elhízott kategória.

2017. febr. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem egyáltalán nem igazságtalan. Ha lenne pl. egy éttermem, én sem vennék fel szívesen egy zsíros hajú, fogatlan kövér felszolgálót. Recepcióba szintén nem ültetném. Vannak olyan munkakörök, ahol erre adni kell, ilyen helyre meg nem alkalmas. Korrekt, hogy előre szólnak. Űrhajós sem lehet bárki és légiutaskísérő sem...
2017. febr. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
41%

Ez azért van mert ritka suttyó felszínes népség vagyunk.


A nyugati országokban pont leszarják hogy nézel ki, a pincérnő is sokszor kövér, ha jól dolgozik, akkor miért ne lehetne ő is pincérnő?

2017. febr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Most kifejezetten a könyvelő állásajánlatokat néztem, és ott láttam ezeket. De tényleg hallottam már olyanról is, hogy ugyanazzal a tudással rendelkezők közül azt választották, akinek a külső megjelenése jobb volt. Tehát azért is gondolom igazságtalannak, mert bár nekem sikerült lefogyni, de van aki betegség miatt hízott el, nem elég neki az, hogy sokszor bántó megjegyzéseket kap, még a munkaerőpiacon is hátrányban indul. Szívemen viselem , nem tehetek róla, én pontosan tudom, hogy milyen mikor dagi az ember és folyton csak bántást kap a súlya miatt. Szörnyű ez a felszínes társadalom. :(
2017. febr. 13. 10:30
 7/19 anonim ***** válasza:
47%

nálunk még a gyorséttermekbe se vesznek fel ha pl csúnya vagy.


Nevetséges.


USA mekikben meg börtönviselt négerek szolgálnak ki.


Ott még ők is kapnak esélyt.

2017. febr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
55%
Hagyjuk már ezt a betegség miatt hízott el dumát. Kedvencem a 200 kilós féreg aki jön a pajzsmirigyes dumájával, közben tolja a pofájába a vajaskenyeret. 5x annyi felesleg van ezeken az embereken, mint amennyit a betegségük indokolna. Unalmas már, hogy magát a kövérseget úgy kezelitek, mint egy betegségét, kvára nem az! Mozogni kéne, meg kicsit képbe kerülni a táplálkozással és ez baromira nem pénz függő.
2017. febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
51%

utolsó : a minőségi éhezetéstől is el lehet ám hízni.


De mondogasd csak a szegényeknek hogy egyék a sok sok csirkemellet meg méregdrága speciális kenyereket...

2017. febr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
41%

Tudom, szerinted sportoljanak a szegények.


MIkor?


HOltfáradtan a meló után mikor csak összeesni van erejük?


Egy szegény egyszerűen nem tud egészségesen élni.


Ideje sincs rá, pénze meg főleg nincs.

2017. febr. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!