Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Családgondozó gyermekvédelmi...

Családgondozó gyermekvédelmi esetmenedzser munkakörben van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Szóval tudom,hogy ez nem munka kategória,de általában az ilyen munkát végzők anyukák is,így hátha itt olvassák..

Tudom, hogy kb milyen nehéz ez a munka,de érdekének a személyes tapasztalatai azoknak,akiknek már van ebben gyakorlata.


Mi nehéz,mi könnyebb benne?Mik a buktatói,mire figyeljek?

Lelkileg, szellemileg nehezebb-e?

Előre is köszi minden választ.


2017. febr. 14. 07:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak akkor érdemes belefogni ha tényleg érdekel. Ha kell egy szakma címen csinálod, akkor szenvedni fogsz a munkában.

Szerintem szellemileg nehéz, én gyermekvédelmis vagyok. Elég durva dolgokat kell megemészteni.

2017. febr. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Várok még, hátha kapok még választ.

2017. febr. 14. 11:32
 3/3 anonim válasza:
100%
Én esetmenedzserként dolgozom. Nem egyszerű munkakör, rengeteg adminisztratív feladattal jár! A családgondozó és esetmenedzser közötti különbség (véleményem szerint), hogy a családgondozó segítő tevékenységet folytat, szolgáltatást nyújt, az ügyfelekkel gyakrabban találkozik, míg az esetmenedzser a jelzőrendszeri tagok koordinálásában vállal szerepet, hatósági felkérésre dolgozik, és már a hatósági ügyekben érintett kiskorú gyermekekkel és családjukkal foglalkozik (védelembe vétel, ideiglenes hatályú elhelyezés, nevelésbe vétel, családbafogadás stb.) Mind két munkakör, családgondozó és esetmenedzserként dolgozni szellemileg és lelkileg elég megterhelő! Buktató: jelenleg jogszabály szerint a gyermekvédelemben a munkavállalónak is van büntetőjogi felelőssége..
2018. jan. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!