Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Karrier és gyerek. De tényleg...

Karrier és gyerek. De tényleg boldog a gyerek?

Figyelt kérdés

Örök probléma a karrier kontra gyerek kérdés. Anyukám azt mondja megy ez, neki is ment, csak máig nem tudja, hogy mi szenvedtük meg. Ma ugyanabban a cipőben a járok, egy szép karrier kezdetén vagyok, de ketyeg a biológiai óra, lassan 30 vagyok. Nem akarom feladni az eddigi 5 évben befektetett munkát, de a gyerek sem várhat örökké...


Szerinted, megy a kettő együtt, hogy nem csak anya "boldog"?



2016. dec. 9. 20:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ, mit jelent neked a karrier.

Ha azt, hogy rendszeresen 10-12 órázol és/vagy a munkát is hazaviszed... akkor nem.


Ha emberi időben érsz haza, otthon nem a munkán pörögsz és elegendő időt fordítasz a gyerekeidre úgy, hogy ne a babysitter/nagyi legyen a "valódi" szülő, akkor igen.

2016. dec. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Itt a karrier azt jelenti, hogy általában el tudsz jönni fél 5-kor, de nem mindig, lehet olyan, hogy 8-kor sem. Hétvégén fel kell venni a telefont és kb. havonta egyszer hétvégén fél napot telefonálsz, dolgozol otthonról.

Igazából, ha tényleg jól akarnám csinálni, nekem is másoddiploma kellene, mint anyukámnak, csak tudom, hogy ez munka mellett is nehéz, és nem volt könnyű nekem sem, hogy nem voltak családi hétvégék, mert anya szombaton suliban volt, vasárnap meg csinálta amit kellett, vagy pihent.

2016. dec. 9. 20:36
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Olyan fura, hogy ez csak az anyák esetében merül fel. Hogy a gyerek megszenvedi, ha anya dolgozik. Miért, ha apa dolgozik, azt nem? Apa jelenléte nem fontos?


Én úgy vagyok ezzel, hogy a gyereket és a karriert akkor lehet összeegyeztetni, ha a családban az apa is, és az anya is szem előtt tartja a másik karrierjét, és mindketten szem előtt tartják a gyerekkel eltöltött időt.

2016. dec. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Rossz a sorrend. Előbb mindenki karriert akar, aztán azt derékba törti a szülés, és hiába siet vissza dolgozni, már nem tudja ugyanott folytatni.


Aki fiatalon szül, Pl. két év munkatapasztalat után, az előnyben van. Nyugiban babázik otthon, aztán mikor visszamegy dolgozni, és már nyugodtan tud karriert építeni.


Ezért nem érdemes sokáig várni. Jobb nem lesz, csak nehezebb.

2016. dec. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Általában ismétlődnek a sorsok. Neked kell eldöntened mennyire sínyletted meg, mert a tanult mintát adjuk át tudatalatt is. Most dönthetsz.aztán ne bánj meg semmit ugy hozz döntést
2016. dec. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

4-es, ez igaz lenne, csak azt figyeltem meg, hogy aki fiatalon szül, az utána elkezd a munkára koncentrálni, aztán amikor a kortársai az első gyereküket szülik, akkor ő is szül még egyet :D Mondjuk ez nálam is így volt. 2 év munka után, 20 évesen szültem az elsőt. Baba mellett továbbtanultam, aztán vissza a munkába, jobb helyre valamivel, de azért nem olyan sokkal jobb helyre, hogy az lenne a csúcsok csúcsa. Aztán 28 évesen szültem a következőt, és most ugyanúgy itthon dekkolok, mint a velem egykorúak, csak annyi a különbség, hogy nekem már legalább van némi rutinom a babák terén :D

Mondjuk nem bánom, nekem jó így.

2016. dec. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
33%
Én osztom a 4-es válaszát.:)
2016. dec. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem megy együtt.

Nekem 5 éves a fiam és mióta megszületett azóta mondhatni romokban az életem.

Anyagilag padlón vagyunk, 13-14 fokos lakásban élünk most is, normális munkahelyet nem találok, mert sehol nincs 8-16-ig tartó állás az én szakképzettségemmel, alkalmi munkákból tartom fent magam úgy-ahogy.

Karrier? Szabadság? Ez mind szertefoszló álom lett amikor megszületett a fiunk :(

2016. dec. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%

Csodálkozom, hogy valaki, aki megtapasztalta a karrierista anyát gyermekként, fölteszi ezt a kérdést.

Én nem hiszem, hogy megoldható.

Mielőtt elkezdenék félreérthetően fogalmazni, szeretném leszögezni, hogy a legkevésbé sem vagyok ősanya típus, én egy gyereknél megálltam, s ez valószínűleg így is marad. De meggyőződésem, hogy egy anyának, abban a pillanatban, amikor úgy dönt, hogy életre hív egy másik embert, onnantól kutya kötelessége annak a kis embernek az érdekeit a sajátjai elé helyezni mindig és mindenkor.

Azt pedig csak te látod, hogy a gyerekednek mi a legfontosabb érdeke. Amit leírtál, arról én azt gondolom, az sok egy gyereknek (azaz túl kevés a szabadidő).

Bár az én anyám nem futott be túl nagy karriert, de a felnőtt élete felét tanulással töltötte, soha nem volt ideje arra, hogy annyit legen velem, hogy ne szenvedjek a hiányától. Ő erről nyilván mást mondana, de a hiányt én éltem meg, nem ő. Ugyanakkor azt, amink van, nagyrészt annak köszönhetjük, hogy igénye volt a tanulásra és a feljebb lépésre.

2016. dec. 10. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Én egyetértek az utolsóval. Ha gyereket vállalsz, vállalod, hogy ő az első. Én 27 évesen szültem a kislányomat, most majdnem másfél éves, én 28 vagyok. Olyan munkám van,hogy tudom otthonról csinálni, csinálom is a lányom mellett, leginkább amikor alszik, hogy ne tőle vegyem el az időt. A lényeg nem ez, hanem hogy az egyik legjobb vagyok a cégnél, lenne lehetőségem feljebb jutni, vezetőségig. Kaptam erre ajánlatot már. Csakhogy akkor legyek MINDIG elérhető, nem dolgozhatok otthonról, csak néha. Az iroda Pesten, mi agglomerációban, reggeli csúcsban minimum másfél óra, míg beérek, délutáni csúcsban ugyanennyi. Tehát 8 óra munka (vagy több, ha az ügyfél úgy ér rá) plusz 3 óra ingázás. Mikor látnám a gyereket? Jó lenne a karrier, a jóval több fizu, de nem ezért szültem ugyebár. Nekem elég egyértelmű a fontossági sorrend. Így is elég jól keresek, viszont kötetlen a munkaidőm, csak a határidőket kell tartani, be nem is kell mennem egyáltalán. Szóval ez így maximálisan családbarát, és mivel gyerekem van, egyértelműen ezt választom. Meg lehetne oldani a felügyeletet, nem az, de a lányom szenvedne ettől, és nekem ő a legfontosabb.
2016. dec. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!