Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi nettó 330 ezret hogyan...

Havi nettó 330 ezret hogyan osztanátok be?

Figyelt kérdés
Nem kamu kérdés. 24F vagyok, infó területen szereztem diplomát egy vidéki egyetemen. Diploma után lehúztam 1 évet rendszergazdaként egy közepes cégnél. Angolul kifejezetten jól beszélek. Most feljöttem Bp-re és felvettek rendszermérnöknek bruttó 500-ért egy multihoz. Sosem gondoltam volna, hogy ennyi pénzt lehet keresni. A lakhatásra csak havi 40 megy el, egy jó barátom lakásába jöttem.

2017. febr. 14. 22:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Na de miért gondolnánk hogy kamu? Azért ennyire nem ritka dolog, hogy valaki 300 fölött keressen. A férjemnek is pont ennyije a fizetése, mint neked. A pénz beosztása pedig egyénfüggö, fogalmam sincs, hogy neked mi a fontos, mibe akarsz pénzt fektetni.
2017. febr. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%
40 a lakhatás, mondjuk 40 ételre, 10 bérletre(ha nincs autó) 15 szórakozásra. Ez 105/hó, a többit elraknám. Ennél rosszabb színvonalon élek.
2017. febr. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Élnék rendesen, de nem nagy lábon, a fennmaradót pedig mindenképpen félretenném lakásra / autóra.
2017. febr. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%
Netto 330-at nem kell annyira 'beosztani', foleg h. lakhatasra alig megy el valami. Javaslat: havi minimum 100 korul tegyel el ugy, hogy nem nyulsz hozza, csakis veszhelyzet eseten. A maradekbol azert eleg kenyelmesen meg lehet elni, akar egyedul is.
2017. febr. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
36%

Ne, kapott egy zsíros állást és jött ide kiftizni.

Jaaaajjjjj hogy osssszaaaamm beeeee

2017. febr. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
74%
Sosem gondoltad, hogy ennyi pénzt fogsz keresni? Akkor te egy zseni vagy :DDDD
2017. febr. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%
1-2 év meló, közben gyűjtesz a következő 1-2 éves vakációdra, utána új állás (nem adod lejjebb), 1-2 év meló, aztán megint szünet stb. A harmadik melód már "remote job" lesz, amit indiai szabadúszókkal végeztetsz. Negyedik melód: passzív jövedelem.
2017. febr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%

5-ös 6-os véglénnyel ne törődj. Ők belesavanyodtak hogy panelt is csak svájcifrankhitelből tudják fizetni, és még a dédunokájuk is adós lesz. Nekik az okoz örömöt hogy idejönnek böffenteni meg fingani.


A töbiekkel értek kb. egyet. Annyival kiegészíteném, hogy azért arra az esetre tartalékolj, ha az a jóbarát fél év együttlakás után annyira már nem lenne jóbarát. Ugye lakva ismerni meg az embert, és én is voltam már ógy hogy valakit szimpatikusnak tartottam évek óta, de elkezdtünk pl. egy kocsival járni melóba, hoyg spóroljunk. 1 hónap után inkább felhangosítottam a zenét, hogy ne kelljen hallgatni a baromságait, amit úgy adott elő, hogy "mindenki hülye aki mást gondol".


Egy idp után ő Sem eröltette az együtt utazást...

2017. febr. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
33%
Nem rossz fizetés itthon, de nem is olyan nagy ez az összeg. Egy mosogató többet keres ettől nyugaton, úgy, hogy például Ausztriában kap szállást és étkezést is a legtöbb helyen, nem kell neki ételre vagy lakhatásra költenie, továbbá 10 ledolgozott év után jár majd neki osztrák nyugdíj, itthon pedig nem valószínű, hogy lesz nyugdíj. Viszont te azt csinálod amit szeretsz, és ezt becsüld meg.
2017. febr. 15. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
39%

Ennél keresek nem jelentősen többet pár éve, én személy szerint nem spórolgatom agyon magam, havi körülbelül 50k Ft értékben veszek állampapír vagy valami hasonlo random dolgot, de ezen felül inkább élek jól. A fentebb vázolt 40k kaja 15k szórakozást nem javaslom, mi a jó istennek tanultál, ha utána fiatal éveidben minden nap otthon főzheted a csirkepörköltet meg a székelykáposztát, ülhetsz a kanapén, aztán havonta kétszer elmehetsz egy olcsó krimóba a haverjaiddal. Mindezt azért hogy ne 25, hanem 20 éven belül legyen egy saját lakásod, amiben esténként ugyanúgy unatkozhatsz a kanapén.


Én a pénzt inkább költöm nyelvtanulásra (most épp norvégul tanulok, mert miért ne), meg minél több utazásra. 27 évesen kevesebb olyan ország van Európában ahol nem jártam, mint ahol igen. Ezek az élmények a halálos ágyamon is azok lesznek, ennyiből akkor is teszel félre, ha nem nagyon nézed mire költesz, akkor meg legalább ne koleszos életszínvonalra kárhoztasd magad. Nekem legalábbis elég volt az öt évig.

2017. febr. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!