Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fix munkavégzési hely a...

Fix munkavégzési hely a szerződésben ha ettől eltérő címre rendelnek dolgozni teljes utazási költségtérítés jár? Az utazással töltött idő munkaidő?

Figyelt kérdés

Csak megerősítésképpen kérdem mert ezer éve így van és az aktuális Mt-ben is ez olvasható.

Ha a munkaszerződésemben ez szerepel munkavégzés helye cím város utca házszám, akkor ha ettől eltérő helyen kell megjelennem munkavégzés céljából, akkor a teljes utazási költségem 100%-ban térítendő és az utazással töltött idő beleszámít a fizetett munkaidőbe (avagy túlóraként elszámolandó)?

Itt nyilván nem arról beszélek hogy kifogyott a papír a fénymásolóból és ki kell ugranom 3 utcával arrébb az ápiszba.

Hanem arról hogy pesti cégként pesti feladatvégzési hellyel a főnök kitalálja hogy vidéki partnerhez ugrorjak ki és két hétig oda járjak melózni mert ott felmondott valaki és nincs a helyére még senki és addig is én melózzak ott.

Felmerül ugye a kérdés hogyan jutok ki milyen eszközzel annak költségét (benzin vagy vonatjegy ) ki fizeti és hogyan számolandó el az utazással töltött napi 2x2 óra (tömegközlekedés).

A jogszabályt és Mt-t olvasva erre a korrekt válasz ez?

Az utazási ktg 100%-ban térítendő (vagy a cég bérel járművet és azzal vitet ki) és az utazással töltött összes idő munkaidő vagyis a 2x2 óra az vagy lejön a napi 8 óra munkaidőmből (és akkor marad 4 óra melózni) vagy túlórában napi 4 óra fizetendő alapbér 1,5x szorzójával.


Ez így van ezer éve ha nem tévedek és most is?

Voltam már ilyen szituban ott semmit nem akartak fizetni el is jöttem.


2017. febr. 15. 11:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Az is olvasható az MT-ben, hogy a munkáltató - ideiglenesen - más munkakörben és más munkavégzési helyen is foglalkoztathat. Egyik sem lehet Rád nézve megalázó, sértő.

Ezt napokban/órákban korlátozzák, tehát azt éves szinten átlépni nem lehet. A munkáltató dönti el, hogy melyikben számolja, és azzal kell a dolgot végigvinni.

A várható időtartamról előzetesen értesítenie kell a dolgozót (otthoniakat fel tudja készíteni).

Az ezzel járó plussz költségeket köteles megtéríteni.

Amit Te írsz, az nem a túlóra kategória...

2017. febr. 16. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Amit Te írsz, az nem a túlóra kategória...

"


Nem olvastad el jól. Amit én írtam az az hogy az új helyre törétnő kijutás és onnan hazajutás által igényelt közlekedési idő az MUNKAIDŐNEK számít.

Innentől fogva a cégnek két opciója van: levonja a napi munkaidőmből és annyival kevesebb a munkaidő

vagy ledolgoztatja a 8 órát de akkor a közl idő (mivel fizetett idő) túlóraként elszámolandó.

2017. febr. 16. 08:31
 3/4 A kérdező kommentje:

"Az ezzel járó plussz költségeket köteles megtéríteni. "


De nem is kell tovább menni. Egy fillért nem akarnak adni a közlekedésre.

Oldajm meg ahogy akarom (hát van autód nem? mondja a főnök. Van. Amortizáció km díj benzin stb? Az nem érdekes)

Már itt bukik a sztori.

És választhatokl vagy lenyelem és marad az állás vagy nem nyelem le és kirúgnak.

Jól nem járok az fix, sehogy se.

2017. febr. 16. 08:33
 4/4 anonim ***** válasza:

" vagy túlórában napi 4 óra fizetendő alapbér 1,5x szorzójával."


Te írtad az utazási idővel kapcsolatban. Erre reagáltam, hogy a probléma nem túlóra kategória, hanem a munkaidő része.


"Csak megerősítésképpen kérdem ..."


Megerősítelek, hogy Neked van igazad (végül is ez érdekelt igazán, nem?).

2017. febr. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!