Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bérfeszültség esetén mit tegyek?

Bérfeszültség esetén mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyszer csak megcsapta a fülemet, hogy a kollégám mennyi fizetést kap. Aztán utánanéztem, konkrétan az én fizetésem kétszerese kerül a zsebébe, ugyanazon munkakörön belül. Hasonló a végzettségünk, illetve ugyanannyi ideje vagyunk a cégnél. Mondanom sem kell, igencsak bosszant a dolog.

Mit tegyek? :)



2017. febr. 18. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Bár a smilét nem értem, de van a szerződésetekben arról szó hogy tudhat e más a fizudról? Mert ha nem akkor csak megkérdezném hogy miért annyi az annyi.

Egy tény, ezek után szr lesz dolgozni mert ezen jár majd az agyad hogy miért. Mindenféleképp cselekedj valamit, belenyugodni véletlen se.

2017. febr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Vegyél be egy Frontint.
2017. febr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Estádio de Felchút ***** válasza:
33%

Először is nézz bele a tükörbe, és köpd le azt a senki alakot, akit ott látsz.

Hát ennyi az önbecsülésed, hogy félpénzért dolgozol? Hát ekkora senkiházinak tartod magad? Ennyire értéktelen ember vagy? Gondolkodj el az életeden.

Te tudod, mennyiért vagy hajlandó dolgozni. Ha te egy igénytelen ember vagy, aki szaré'-húgyé' húzza az igát, az a te bajod. A főnök addig egy forinttal sem fog többet fizetni, amíg a marha (igen, te) félpénzért is megcsinálja.

2017. febr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
Az utánanézés miatt nem sajnállak. Pont azt kapod, amit érdemelsz.
2017. febr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%

Kussban maradsz és dolgozol tovább.

Szólsz a főnöknek, hogy duplázzon. Ekkor kussolsz és dolgozol dupla bérért, vagy keresel másik munkát.

2017. febr. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem kapsz fizuemelést, keress másik munkát. Sokszor csak akkor van előrelépés, ah az ember otthagyja a munkahelyét és újat keres.
2017. febr. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%

Esetleg ő idősebb nálad?

Mindenesetre a duplája az nagyon nagy különbség, ha amúgy egy az egyben ugyanazt végzitek.

Szerintem kezdj el másik helyet keresni.

A kérdezősködéssel csak óvatosan és okosan. Én azt tenném, hogy beszéltetném arról, hogy ő hogy is került a céghez, mi volt az interjún, közölte a fizetési igényét és megadták vagy alkudoztak vele... Hátha megtudsz valami okosat :)

Másik meg, hogy gondolj arra, hogy te honnan jöttél, mennyit kerestél korábban és emlékezz vissza amikor elfogadtad ezt a munkát ennyiért az miért történt.


Én is sokszor voltam úgy, hogy idővel rájöttem, hogy alul vagyok fizetve, de mikor visszanéztem, magamhoz képest mindig többet kerestem a korábbi helyekhez képest. Eddig csak munkahelyváltással sikerült emelnem.

2017. febr. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves hetedik válaszoló, azt hiszem sokat segítettél :) illetve köszi a válaszokat mindenkinek.
2017. febr. 19. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!