Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ifjúsági garancia program 6+3...

Ifjúsági garancia program 6+3 hónapos szerződéskötés esetén, milyen feltételekkel lehet felmondani és milyen szankciókkal jár munkavállalói részről? (ha jár egyáltalán)

Figyelt kérdés

2017. febr. 8. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Előszőr is még a felmondás előtt értesítsd a felmondási szándékodról a Foglalkoztatási Osztályon lévő munkatársat, aki az Ifjúsági Garancia programmal foglalkozik, mivel ha pl. a munkáltatóval van probléma, akkor még történhet egy egyeztetés pl. rakjon át egy másik munkakörbe, stb. illetve mentor is áll rendelkezésre elég sok helyen ilyen esetre.


Közös megegyezéssel nem lehet felmondani, tehát vagy rendes felmondással dolgozol még 30 napot (nem lehet eltérni se a felétől, se az egésztől) vagy azonnali hatállyal felmondasz.

Minden esetben meg kell indokolnod a felmondásodat, megfelelő indok szükséges.

Ha mégis felmondtál, akkor be kell menned kőtelezően a Foglalkoztatási Osztályra, hogy értékelésre kerüljön a programod és megszüntetésre kerüljön a megállapodásod.


Szankció esetleg az lehet, hogy többet hasonló programban nem vehetsz részt.

2017. febr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:) Nincs szó még felmondásról,még csak ott tartok,hogy informálódok róla,mert a Munkaügyi központban azt mondták,hogyha felmondok,akkor még pénzbeli bírság is sújthat érte,tehát ezért nem mertem még belevágni ebbe a 9hónapba,mert jelen pillanatban azért dolgozok,hogy szeptembertől tovább tudjak tanulni felsőoktatásban. Erről a pénzbeli bírságról nem tudsz valamit?
2017. febr. 9. 17:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel a hatósági szerződést nem veled kötik, hanem a munkáltatóval, ezért veled szemben nem lehet visszafizetési kötelezettséget ítélni (kívéve ha képzésben veszek részt). A munkáltatótól lehet csak visszakövetelni a támogatást, de csak abban az esetben, ha a munkáltató mond föl és nem indokolja, hogy miért történt a felmondás. (indok: nem jelensz meg a munkahelyeden; megjelensz de nem vagy beszámítható állapotban; káreseményt okoztál; stb. )

Ha kell a pénz a továbbtanulásra akkor érdemes lenne azért végigcsinálnod és szeptemberben már nyugodtabban tudnád megkezdeni a tanulmányaidat.

Mivel 6+3 hónapos konstrukciók, ezért a támogatási időszak felének el kell telnie, hogy sikeresként el lehessen könyvelni. (általában ilyen támogatások esetén 50% után sikeresnek tekinthető) tehát a Te esetedben 4.5 hónap meg egy kicsi és ebben az esetben neked is jó (pénz), munkáltatódnak is (4.5 hónapig van alkalmazottja) és a foglalkoztatási osztálynak is jó, mert teljesült a támogatás.

2017. febr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2017. febr. 9. 20:23
 5/5 anonim válasza:

Gondolom pár érdeklődője lesz még a topicnak, szóval én így 5 hónapnyi munkaviszony után megírom mi történt:

Utolsó munkanapomtól számítva kellett két hét, mire megkaptam a papírjaimat, aztán bekellett mennem a Járási Hivatalba és aláírnom a papírokat amelyen a felmondás okai között szerepelt, hogy én vetettem véget a munkaviszonyomnak.

Ahogy a korábbi hozzászóló is írta, csak a cégnek van "kötelezettsége", rád mint munkaválalóra nem terhelnek semmit. (A munkahelyemre sem terheltek). Viszont abban az évben már nem vehetsz részt újra a garanciaprogramban.

2021. jún. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!