Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Irodai állást valóban nehéz...

Irodai állást valóban nehéz találni? Mondják hogy munkaerőhiány van de az erre a munkakörre nem vonatkozik?

Figyelt kérdés
Már vagy 100 helyre elküldtem az önéletrajzom mégsem jelentkeznek. Most akkor munkaerőhiány van vagy sem ? Vagy csak a fizikai munkára mondják hogy nem jelentkezik senki ?
2017. febr. 20. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A szakképzettséget nem igénylő egyszerű irodai munkákra mindig nagyon sokan jelentkeznek, mert van egy csomó ember, akinek sima érettségije van, szakmája nincs, különleges tudása nincs. Szóval ennél a munkakörnél pont nincs munkaerőhiány.

Ha ilyen helyen akarsz dolgozni, akkor előny lehet a nyelvtudás, nem csak papír, hanem ha tényleg tudod használni a nyelvet, levelezésben és szóban is. Persze ez olyan helyen számít, ahol van külföldi kapcsolat.

Gépírás is előny. A tízujjas vakírás. Nem az, hogy csak úgy találomra gyorsan le tudom ütni a billentyűket.

2017. febr. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen irodai àllàs? Komolyabb szaktudàst nem igènylő aktatologatòkbòl van elèg, belőlük nincs hiàny. Szakkèpzett, megfelelő referenciàkkal, nyelvet vagy nyelveket aktìvan hasznàlò emberekből van hiàny, nem tucat emberekből.
2017. febr. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Előnyben vannak a diplomások,azon belül a pénzügyesek,na meg persze az se hátrány ha huszonéves csinos lány az illető. A főnök szívesebben bámulja őt,mint egy borostás pasit. Bár ki tudja :D
2017. febr. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hr, jogi és admin területeken (asszisztencia, titkárnő, recepciós) nincs hiány, még akkor sem, ha 2-3 nyelven beszél az illető és diplomás. Ezen területekre most is 200-300 pályázat ömlik be! (ezek zömeben mind diplomás, nyelvet beszélők).

De irodai állás pl a programozó (It) is, ide viszont jó, ha 5 pályázat érkezik be.

2017. febr. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz kereskedelembe, ott hiány van :p.
2017. febr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan pár éve volt, én is irodai munkákra jelentkeztem. Egyik helyről hetekkel később kaptam választ, hogy 260 pályázat érkezett, és sajnos nem engem választottak. Szóval a "sima" irodai munkáknál egyáltalán nincs hiány, azt egy érettségivel és kis józan ésszel kb bárki el tudja látni.
2017. febr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
15%
Mi az hogy irodai állás ??? 3000 nyitott pozíció van Profession -ön jelenleg Budapestre amik "irodai munkák". Kicsit specifikusabb lehetnél .
2017. febr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!