Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van két hiány szakmám amire...

Van két hiány szakmám amire van kereslet, itt azonban ahol én lakom nincs, fullosak a munkahelyek. Az Orbán kormány valóban támogatja a költözni szándékozókat lakhatási támogatással, vagy kamu ez is?

Figyelt kérdés
Hol lehet megigényelni ezt a támogatást ?
2017. febr. 21. 22:43
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

[link]


Google első találat.

2017. febr. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez rendben van, de a munkaügyi központba mikor oda megyek elkezd nekem cél csoportozni, hogy nem tartozom bele, így nekem nem jár lakhatási támogatás, mert nem vagyok 50 éves és nem vagyok alul-képzett.
2017. febr. 21. 22:53
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor a munkaügyi kirendeltségeken, hol, melyik részlegek tudhatnak arról vajon, kit kell ott keresni, hogy egy ember aki évek óta nem tud elhelyezkedni a szakmájába, annak jár, megjár egy ilyenfajta juttatás ?
2017. febr. 21. 22:56
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Olvasd már el a belinkelt oldalt. Bérelned kell hozzá egy ingatlant a másik településen, bejelentéssel, szerződéssel, és akkor jár.


(amúgy a "fullos" azt jelenti, hogy menő, te a "fullon vannak" kifejezést kerested)

2017. febr. 22. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Előbb legyen állásod az adott településen és egy aláírt bérleti szerződésed a lakásról, ahol lakni fogsz.

Olvasd el, a feltételeket szépen leírja a linkelt oldal.

2017. febr. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem kamu. Csak az a baj vele, hogy az albérletek 90%-a nem számlaképes, ha ilyen támogatást akarsz, akkor számlaképesnek kell lennie. A másik probléma, hogy ha csak szobát akarsz bérelni, akkor azok a helyek pedig 99%-ban nem számlaképesek. A számlaképes albérleteket pedig eleve drágábban szokták kiadni. Ha én mennék, csak egy szobát bérelnék és nem foglalkoznék ezzel a támogatással. Az utolsó probléma, hogy ez a támogatás közvetetten mindenki számára drágábbá teszi az albérleteket, aki nem kap belőle.
2017. febr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Muráti Emőke ***** válasza:
100%

Az orbán kormány csak és kizárólag saját magát "szponzorálja" és támogatja, futtatja.

Amennyiben első látásra úgy is tűnik hogy érdekli bármi/bárki más is ezeken kívül, akkor viszonylag rövid úton beigazolódik hogy a fentebb írtak itt is megfelelnek a teljes valóságnak.

2017. febr. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem Debrecenben van olyan Miskolcról jött alkalmazottam, aki 100 ezer forint lakhatási támogatást kap havonta.
2017. febr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Csortos Lászlóné válasza:
Mobilitási támogatás egy nagy hazugság!!Én béreltem a lakást,közjegyzővel írattuk a szerződést,és nem jár mégsem,pedig minden téren jogosult lennék rá!300km mentünk,hogy legyen munkánk!Itt maradtunk az országban,és a munkáltató el utasította a kérelmünket!Indoka az volt,hogy kapjuk a 8000ft os kafetériát,másra nem vagyunk jogosultak!
2017. márc. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mint minden ilyen "jótéti" intézkedés, sz@rt sem ér!

A lakhatási támogatás "adható".

Az elkábított Kelet-Magyarországiak mennek, kifizetik a horror albérletet, aztán kiderül hogy a főbérlő nem ad számlát. A NAV erre semmit sem lép! A cég, ami miatt elköltözött 500 km-re csak számlára fizet, de legtöbbször akkor sem, mert már nem fogsz visszamenni, mert kifizetted a kauciót, és egy évre (min.) aláírtad az albérleti szerződést! Úgyhogy ott maradsz a nyomorban egy olyan nudli városban pl. mint Szombathely!

Persze most már ezt sem kapják, mert a lakhatási is adóköteles lett, tehát aki véletlenül kapott lakhatásit, most már annak is csak a felét kapja kézhez!

Nem is mennek már az alföldi emberek Dunántúlra dolgozni: mennek Debrecenbe meg Kecskemétre - és nekik van igazuk!

2019. máj. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!