Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Előny vagy hátrány, ha egy...

Előny vagy hátrány, ha egy cég által a facebook oldalán is kiposztolt álláshirdetés alá valaki "betag"-eli egy állást kereső ismerősét?

Figyelt kérdés

Remélem érthető a kérdésem! :) Tehát adott egy cég, munkatársat keres. A hirdetését felteszi álláskereső portálokra, a saját honlapjára, de még a facebook oldalára is.

És ha a facebook bejegyzést olvassa Gipsz Jakab, aki tudja, hogy ismerőse Álláskereső Aranka pont ilyen munkát keres, akkor előny vagy hátrány, ha NYILVÁNOSAN oda tag-eli Álláskereső Aranka nevét?

(Semmi mást igazából, csak a nevét, hogy felhívja Aranka figyelmét a hirdetésre. De ugye Arankán kívül ezt látja a cég is, és más emberek is, akik szintén pályáznának az állásra.)


Véleményetek szerint jó ez vagy rossz, ciki, nem ciki? Előny-e Arankának vagy inkább hátrányba kerül ezzel? A cég oldaláról vajon mi lehet, jobban odafigyelnek majd a pályázatára, vagy nincs jelentősége?


Egyre többször találkozom ilyen szituval, és nem is tudom mit gondoljak, ezért érdekelne mások véleménye! Köszönöm előre is!



2017. febr. 23. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, én nem haladok a korral, de ilyent én még sosem csináltam. Ha látok facebookon olyant, ami érdekelheti egy ismerősömet, akkor a linket elküldöm neki üzenetben. Sztem ez baromi gáz, a partiképek alá taggelgeti be az ember a haverjait, nem egy álláshirdetésre. Mondjuk nem hiszen, hogy munkáltatóként ez különöebben foglalkoztatna, úgy értem, Gipsz Jakabon jót röhögnék, de Arankát ezért nem írnám le, lehet, hogy ő normális.
2017. febr. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ciki.
2017. febr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én sem haladok a korral :D, én is privát üzenetben tartom célszerűnek az ilyesmit. De mivel tényleg egyre több ilyet látok, tartok attól, hogy én vagyok már túlságosan begyepesedve. Ezért fel is merült bennem, hogy talán mégis inkább egy elfogadott pozitív dolog ez.

Végül is bele lehet magyarázni, hogy Gipsz Jakab ajánlotta Arankát a cégnek, kvázi referenciát nyújt, hogy Arankát nyugodtan felveheti, én tudom, hogy megfelelő a munkára. Nem lehet, hogy így nézi a cég, és így előnnyel indul Aranka, vagy legalábbis garantáltan behívják, odafigyelnek rá, hogy aha ő volt akit ajánlottak...?!

2017. febr. 24. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!