Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkalehetőségek a Nyugati...

Munkalehetőségek a Nyugati határnál?

Figyelt kérdés
Elsősorban azoknak a véleménye érdekelne akik azon a környéken élnek. Alföldi "lány" vagyok. Mostanában elkezdtem szemezgetni a Dunántúli régiókkal, szeretnék egy kicsit elszakadni innen egyéb okokból is. Pl Sopron és környéke tetszene elsősorban. Tegnap találkoztam egy hirdetéssel biztonsági öveket gyártó céghez keresnek embereket (ez a tipikus gyári munka, lakhatással, utazás támogatással stb.) Elég jó fizut ígérnek , de mennyire drága arra felé az élet? Tényleg a legtöbben már Ausztriában dolgoznak, így munkaerőhiány lépett fel? Jelenleg recepciós vagyok egy szállodában, de sokkal több dolgot bíznak rám, nem érzem magam annyira elveszettnek, de sajnos németül nem, csak angolul beszélek. Minden normális vélemény érdekel, unatkozó arc nélkül megmondom a frankót emberkék kíméljenek, köszi!

2017. febr. 27. 06:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát így azért nehéz válaszolni, hogy semmi támpontot nem adtál a fizetések tekintetében - pedig nem utolsó szempont... :-) Na mindegy, azért megpróbálom.


" ez a tipikus gyári munka, lakhatással, utazás támogatással"

Hoppá, lakhatás megoldva? Ez nagy előny! (bár valószínűleg valami munkásszálló, ami azért annyira nem frankó, másokkal egy szobában), mert nem kell albérletre költened.

Általában ilyen helyen az ebédeltetés is meg van oldva - tehát sokat nem kell költened.

Gyári munka? Hát, ahhoz idegrendszer kell: monoton, lélekölő...

Recepciós - az azért nem rossz állás lényegesen jobb, mint a gyári munka és gondolom, a szüleidnél laksz - tehát a lakhatás ott is megoldva.


A kérdés az, hogy szeretnél-e másokkal 1 szobában lakni, rosszabb munkát végezni esetleg kicsit több pénzért (bár ez nem derült ki) vagy maradsz ott, ahol vagy?

2017. febr. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Nem a szüleimnél lakom, már jó pár éve önellátó vagyok! :)
2017. febr. 27. 08:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Jó, hát így tényleg nehéz válaszolni: saját lakásban laksz vagy albérlet? Pl. ha saját, akkor máshol hiába van megoldva a lakhatás, ha az üresen hagyott lakás rezsijét fizetned kell.

Ha albérletben laksz, akkor meg annak a megspórolása tiszta haszon - de így csak vaktában lövöldözök...

2017. febr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Albérletben lakom, így onnan könnyen el tudok jönni :) Valamiért az a képzelet él bennem, hogy ott jobb az életszínvonal. De lehet ez hülyeség. Csak nehezen lépek, a biztosat bizonytalanra nem tudom olyan könnyen cserélni. Pedig sok veszíteni valóm nincs. Itt netto 110-et keresek, fogalmam sincs arra felé mi a helyzet, ezért puhatolózom :) Biztos könnyebb lenne egy ismerőshöz odaköltözni kezdetben, mert munkásszállóra nem vágyom. Egy kis környezetváltozásra is vágyom. Az újdonság tulajdonképpen jobban vonz. :)
2017. febr. 27. 09:47
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Fenti linken látod az albiárakat Sopronban.

Ha nincs különösebb végzettséged, akkor marad a gyári sormunka. Recepcióhoz a német kelleni fog és a recepciós állás ott is népszerű (százával pályáznak). Inkább csak a gyári operátor kell és a vendéglátózók (pincér, szakács.)

Sopronban sem sokkal magasabbak a fizuk (viszont az albiárak az egekben), mindenki úgy csinálja, h kijár Osztrákba melózni és Sopronban költi el. Mert csak így éri meg.

2017. febr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia!én soprontól 25 km-re lakom!aki akar az errefele talál is munkát!én fertőszentmiklóson lakom,itt is dolgozom.én is alföldi lány vagyok!nem muszály sopronban lakni,fertőd,kapuvár,itt olcsóbb az albérlet és jó a közlekedés!!az élet itt sem sokkal drágább.mi a szakmád?ha bármi kérdésed van írj nyugodtam!! Üdv Ildi 😊
2017. febr. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
csak nem az autoliv az a biztonsági öv gyártó cég? :D tele van cigánnyal szal nem ajánlom
2017. márc. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!