Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen a Stewardess munka a...

Milyen a Stewardess munka a Wizzair-Nel?

Figyelt kérdés
Mennyire nehez bekerülni, szükséges-e valamilyen előzetes képzettség, milyen a munkaidő, es a fizetés?

2017. febr. 27. 18:44
 1/2 Kincsesne válasza:

Milyen lehet a légikísérő munkája?

Bizonyára FELEMELŐ!


Egyébként, amikor először ültem repülőn, és akarattal ablakhoz ültem, hogy gyönyörködhessek az "eleven térképben" (amíg le nem zuhanunk), - 10 kilométeres magasságban rögtön megértettem, hogy a pilóták miért lehetnek szerelmesek a munkájukba. Az a kék fényű, végtelen ragyogás, ami a felhős-szeles légréteg fölé emelkedve körülveszi az embert, csodálatos élmény. A repülés úttörői ezt még nem is élhették át, hiszen ők még csak néhány száz méter magasságban repülhettek, a felhők, viharok között. Mégis izgatta őket a repülés, hiszen követőik a technika fejlődésével egyre magasabbra jutottak. Biztos vagyok abban, hogy egészségesnek és nyelveket is tudó, művelt embernek kell lennie, aki egy repülőgép személyzetében akar dolgozni. Azonkívül olyan embernek, akit a családja sokat tud nélkülözni.

2017. márc. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1es: ezt szépen mondtad :)

én is ezért szerettem bele a repülésbe, nyugalom, szép kilátás, nyugodt környezet, különleges hivatás, életre szóló élmények, stb... ezért is kezdtem el repülni, ezért szeretnék pilóta lenni :)


Engem is érdekel ez a munka, már készülök is a felvételire. Nehéz dolog a felvételi, nagyon toppon kell lenni. A kinézettel NEM lehet semmi gond, nagyon jól kell kinézni, magabiztosnak, csapatjátékosnak kell lenni. Sok mindent néznek és erre vannak feladatok is: bemutatkozás, csapatjátékok, szituációs feladatok, személyes elbeszélgetés. Nehéz, mert bármikor hazaküldhetnek, van olyan, amikor odaadod a CV-det és hazaküldenek (az első kör pofára megy, ez nyílt titok).


AMI NAGYON HASZNOS ÉS !!!HATALMAS!!! ELŐNY: ha van olyan munkatapasztalatod, ahol emberekkel foglalkoztál, ha van középfokú elsősegély vizsgád (van olyan, akit csak ezért vettek fel!!!), ha állandóan mosolyogsz és kedves vagy.

Van egy tanfolyam, ami felkészít a felvételire, nagyon hasznos, mindenképpen csináld meg, 2 nap az egész és a felvételin látják, hogy megcsináltad és komolyan gondolod ezt az egészet. (repülniakarok a tanfolyam neve)

Előny, ha beszélsz angolon kívül más nyelven is.

Ha van bármi kérdésed, akk nyugodtan írj :)

2017. júl. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!