Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha munkát keresnétek akkor...

Ha munkát keresnétek akkor elvállalnátok az első adandót legalább a próbaidőre, vagy csak olyat, ahol tényleg el hosszú távra terveztek?

Figyelt kérdés

1 hónapja keresek munkát pályakezdőként, 2 hét után hívtak be 3 interjúra a 20 megpályázott állásról. Az első helyre fel is vettek volna, de nagyon alacsony fizetést akartak adni, ezért akkor még úgy gondoltam, hogy keresgélek tovább, hátha máshol többet adnak. A másik kettő interjúról vissza se jeleztek, gondolom már nem is fognak...

Az elmúlt 1 héten még megpályáztam 10 állást, de nem hívtak sehonnan.


Ti ha hasonló helyzetben lennétek, legközelebb elvállalnátok az első adandót, még ha valami nem is tetszik valami (pl.. fizetés) és keresnétek mellette mást vagy csak olyat vállalnátok, ahol úgy érzitek, hogy jól éreznétek magatokat hosszabb távon?


2017. márc. 1. 11:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attòl függ. Ha anyagilag ràszorulnèk a kevès pènzre is, akkor elvàllalnàm. Ha nem lennèk ràszorulva, akkor nem. En pl. nem vallalnèk el akarmit a jelenlegi helyzetemben, mivel munka nèlkül is legalàbb 6 hònapig tudnàm tartani a mostani èletszínvonalat. De ha nagyon kell a pènz, akkor igen. Neked elkène, hisz pàlyakezdő vagy, 0 tapasztalattal, nincs mire nagynak lenned.
2017. márc. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Pályakezdőként - ha a megélhetésed biztosított - mindenképpen elvállalnám- ugyanis sok helyen nem szívesen alkalmaznak pályakezdőt. Később aztán lehet "ugrálni" felfelé a ranglétrán, fizetési létrán.


"Az első helyre fel is vettek volna, de nagyon alacsony fizetést akartak adni,"

Nem tudom, Nálad mennyi az alacsony, mert se végzettséget, se összeget nem írtál, de néha azt tapasztalom, hogy a fiatalok, akik még nem dolgoztak a munkaerő piacon, néha kicsit el vannak szállva a realitásoktól...

A minap valaki érettségivel, semmi különös képzettséggel és nyelvtudással, irodai munkával szeretett volna nettó 200-at keresni. Na ez azért kicsit irreális. Még egy nyelv magas szintű ismeretével (pláne, ha ritka), akkor nem kizárt.

2017. márc. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Kontrolling szakirányon végeztem az egyetemen, sajnos kontroller nem lehetek csak úgy, mivel a junior kontrolleri helyekre is minimum 1-3 év releváns szakmai tapasztalatot várnak el, így hiába jelentkezem ezekre, be sem hívnak.


Ami lett volna állás, ott a garantált bérminimumot akarták fizetni, azaz bruttó 161 ezer forintot, Budapesten szerintem ez nagyon kevés, így ha el is vállaltam volna, akkor kerestem volna jobban fizetőt még a próbaidő alatt.


Nincsenek nagy elvárásaim, nettó 200 ezerről nem is álmodom az elején, de legalább egy bruttó 200 ezerre szükségem lenne.

Jelenleg vidéken lakom, itt csak gyártósori munkák vannak, ezért is keresgélek Bp.-en, egy ismerősömnél tudnék kedvező áron albérletben lakni, így emellett a kajára, bérletre, plusz néha ruhára kellene költeni, úgy számoltam, hogy a havi nettó 130-140 ezerből még kijönnék, de az a nettó ~ 107 ezer kevés lett volna oda. Itthon nem kérnek tőlem a szüleim pénzt, kaját biztosítanak, de elég kellemetlenül érzem magam, hogy itthon ülök nap, mint nap és nem keresek semmit.


Akkor azt tanácsoljátok, hogy legközelebb ha kapok egy hasonló alacsony ajánlatot, azt vállaljam el és közben keressek mást, hátha akad jobban fizető?

2017. márc. 1. 13:22
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem azt tanácsolom, hiszen ezt írtam:


" ha a megélhetésed biztosított - mindenképpen elvállalnám"


Csak most írtad, hogy vidéken laksz és Pesten van az állás - ez így már teljesen érthető, hogy nettó 107 albérletre kevés. ha ugyanezt otthon, a környékeden adnák, úgy, hogy közben a szüleiddel laksz, akkor azt mondom, hogy vállald el. Környéketeken abszolút nincs lehetőség?

2017. márc. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnos én nem találtam, itt ha akad is pénzügyi területen állás, épp ma néztem, hogy még egy pénzügyi asszisztensi álláshoz is angol és német min. középszintű nyelvtudást, 5 év tapasztalatot és mérlegképes könyvelői végzettséget várnak. Mivel ritkán jelenik meg ilyen lehetőség, így feltehetően van így is jelentkező. Nézelődtem más területen is, ahova jó lehet a diplomám - HR, beszerzés, esetleg logisztika - de ezeknél sincs esélyem pályakezdőként. A megyei újságban is átnézem minden nap a hirdetéseket, de 99%-ban szakmunkásokat és 8 általánossal betölthető pozícióba keresnek, mint szakács, felszolgáló, kamionsofőr, de 70%-ban operátorokat. Néha elvétve akad egy-egy óvodapedagógus vagy könyvelő (mérlegképes könyvelői végzettség elvárás és több év gyakorlat).

Ha lenne itt a környéken állás, akkor havi nettó 107 ezerért minden további nélkül vállalnám.

Egy ismerősöm egy banknál dolgozik és megpróbált segíteni, de közölték vele, hogy banki tapasztalat nélkül nem vesznek fel.

2017. márc. 1. 14:34
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pályakezdőként igen kis rutintalanul (és talán a szükségesnél is naivabban, jóhiszeműbben) álltam a munkakereséshez. Tehát nem mentem olyan helyre, ahol tudtam, hogy nem maradnék, mert nem akartam senkit átverni, és - én butus - azt gondoltam, ők is, én is, hosszútávra keresünk, és közösen kell egymást megtalálnunk.

Eredmény: fél év totál munkanélküliség, teljes lelki összeomlás, állandó sírás a végére...

Nem tudom, mit tanácsoljak neked, mert én továbbra sem tudnék átverni senkit, de az élet nem engem igazolt...

2017. márc. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hogy őszinte legyek én is főleg emiatt nem vállaltam el az első lehetőséget, mert annyi pénzért nem maradtam volna sokáig, már az első jobb ajánlatnál továbbálltam volna, mivel amit előrevetítettek abban nem mutatkozott várható fizetésemelés sem. Viszont előre megkérdezték, hogy legalább 5 évet hajlandó lennék-e biztosan ott maradni és rendesen kitanulni a szakmát, így én mire erre igent mondtam, 1-2-3 hónap után nem tudtam volna a szemükbe nézni és azt mondani, hogy "bocsi kaptam jobb lehetőséget".


Ezek szerint te fél év munkakeresés után találtál olyat, ami számodra megfelelő vagy végül feladtad és elvállaltál valamit, ahova felvettek? Én még csak 1 hónapja keresek, de borzasztó rosszul érzem magam, hogy egyedül a családból itthon ülök nap, mint nap és nem csinálok semmi hasznosat csak munkát keresek, javarészt eredménytelenül.

2017. márc. 1. 14:53
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Elmondok valamit a munkakeresésről:

1.- munkanélküliként sokkal nehezebb munkát találni, mint akinek már van (ez azért van így, mert ha már van munkád, akkor nem olyan a kisugárzásod, "jaj, csak sikerüljön, jaj, csak most vegyenek fel, mert már otthon is égő", stb, hanem olyan, hogy "nincs veszítenivalóm, (amúgy is van munkám) próbáljuk meg"

2.- nekem már volt olyan, hogy úgy mentem egy helyre, hogy ugródeszkaként akartam használni - de aztán megszerettem ott lenni és maradtam :-)

2017. márc. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok.

Bár azt mondhatnám, hogy aztán találtam végül munkát, és minden happy volt... de az igazság az, hogy végül apukám segítségével egy ismerősnél sikerült elhelyezkednem. Ott voltam két évig, abszolút minimálbéren (bár akkoriban, a szakmának abban a szakában máshol se lehetett volna nagyon másra számítani - más világ volt még).

Utána sikerült másik helyet találnom. Szintén minimálbér-közeli (kicsit jobb), de oda már azért vettek át, mert bizonyítottam.

Utána tudtam letenni a szakvizsgákat, most már önállóan dolgozom.

2017. márc. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!